GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 18:05   Güncelleme : 13-07-2021 18:05

15 Temmuz'da şehit düşen polisi unutmadılar

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, beraberinde öğrenci topluluklarının temsilcileri ile 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen polis memuru Serdar Gökbayrak’ın kabrini ziyaret etti. Rektör Sarıbıyık, şehide Allah’tan rahmet dilerken öğrencilerin vatan ve millet aşkının daim olması temennisinde bulundu.

15 Temmuz'da şehit düşen polisi unutmadılar

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, beraberinde öğrenci topluluklarının temsilcileri ile birlikte 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Arnavutköy Topkule Kışlası’nda darbecilere karşı koyarken şehit düşen Özel Harekat Polisi Serdar Gökbayrak’ın Arifiye Hanlı Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret etti. Arifiye Müftülüğü Din Görevlisi Ferhat Saydam tarafından Bakara Suresi’nin şehitlerle ilgili ayetlerinin okunduğu kabir ziyaretinde Arifiye Müftü Vekili Murat Mutlu tarafından dua yapıldı. Ziyarette SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz ile SUBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Orhan Yılmaz da yer aldı.

 

 

'DIŞARIDAN ROTA BELİRLİYORLAR'

15 Temmuz’u unutmamak, farkındalığı diri tutmak ve şehit Serdar Gökbayrak’ı anmak için bir ziyaret gerçekleştirdiklerini kaydeden SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, “Şehitlerimiz mükâfatlarını bulundukları yerde alıyorlar. Bu ülkenin gençleri ve yöneticileri olarak hassas ve kritik bir coğrafyada yaşadığımızı aklımızda bulundurmamız gerekiyor. Bütün gözler ülkemizin üzerinde. İçeriden ya da dışarıdan sürekli olarak bir hamle yapılıyor. Bu durumu bir metaforla anlatacak olursak, navigasyon aletine ‘beni şuraya götür’ dediğinizde onun söylediği yoldan gitmeyip başka yola girince yeni bir rota belirler. Belirlenen rotadan gitmeyince bir rota daha belirler. Dışarıdan ülkemiz için belirlenen bir rota var. Her seferinde bu rota kesiliyor ama güçlü bir Türkiye’nin oluşmasını engellemek için yenileniyor” diye konuştu.