GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 02:12   Güncelleme : 07-07-2021 02:12

Ada Treni 3 ay sonra Adapazarı Garı’nda!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Mithatpaşa- Adapazarı Tren Garı arasındaki hattın yenilendiğini belirterek; 'Şuan orada katener sistemi çalışması yapılmakta. En geç 3 aya kadar Ada Treni yeniden Adapazarı Tren Garımıza girecek” dedi.

Ada Treni 3 ay sonra Adapazarı Garı’nda!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Mithatpaşa- Adapazarı Tren Garı arasındaki hattın yenilendiğini belirterek; “Şuan orada katener sistemi çalışması yapılmakta. En geç 3 aya kadar Ada Treni yeniden Adapazarı Tren Garımıza girecek” dedi.

DAHA FAZLASI VAR

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, meclis üyesi Behlül Bayrak ile birlikte gazetemizi ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, gündemde yer alan Ada Treni, Erenler’de yapılması düşünülen diş hastanesi  ve hükümet tarafından Sakarya’ya yapılan 157 hizmetin açılımı hakkında bilgi verdi. Genel Yayın Yönetmenimiz Günay Yazıcıoğlu'na konuşan Yavuz, Cumhurbaşkanı tarafından açılan 157 kalem eserin daha fazlası olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanımız küçük gördüğü birçok kalemi de listeden çıkardı” dedi.

KATENER ÇALIŞMASI

Yavuz, Ada Treni’nin son durumu hakkında TCDD Genel Müdürlüğü’nü arayarak bilgi aldı. Mithatpaşa Adapazarı Gar arasındaki hatların yenilendiğini söyleyen Yavuz, “Şuan hat üzerinde katener çalışması yapılıyor. Yani tren hareketlerinde gerekli olan enerjinin taşınması için kullanılan hat sistemi yenileniyor. Bu çalışma yaklaşık 3 ay kadar sürecek. Ada Treni en geç 3 ay sonra Adapazarı Garı’na girmiş olacak” müjdesini verdi.

“DİŞ HASTANESİ YAPILACAK”

Yavuz, Erenler İlçesi sınırları içerisine yapılması planlanan yeni diş hastanesi içinde yoğun bir mesai harcadıklarını ileri sürerek; “ Erenler Belediyesi tarafından Küpçüler Mahallesi’nde yapılan kentsel dönüşüm konutlarının karşısında belirlenen arazi üzerine yapılması düşünülen Diş Hastanesi için Sağlık Bakanımızdan söz aldık. İnşallah Bin Yataklı Şehir Hastanemiz, 100 yataklı Acil Durum hastanemizin yanında, yeni diş hastanemizi de Sakarya’mıza kazandıracağız” şeklinde konuştu.