GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-05-2022 16:32

Adapazarı Belediyesi haziranda taşınıyor

Ada Hayat Projesi Uygulama Alanı’nda bulunan hak sahibi ile buluşan Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı Belediyesi Binamız, üçgen parseldeki binalar ve Hilmi Kayın İş Merkezi’nde, haziran ayı içerisinde tahliyeyi tamamlamayı hedefliyoruz” dedi

Adapazarı Belediyesi haziranda taşınıyor

Adapazarı haberleri">Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Ada Hayat Projesi içerisinde yer alan çalışma ekibi ile birlikte, projenin uygulama alanı olan 18 dönümlük alanda bulunan çok sayıda hak sahibi ile bilgilendirme toplantısında buluştu. Toplantıda herkesle tek tek ilgilenip sohbet eden Başkan Işıksu, çalışma süreçlerinin tüm ayrıntılarını paylaştı.

MUTABAKAT TEŞEKKÜRÜ

Adapazarı’nda kentsel dönüşümde güzel bir örnek ortaya koymak için yola çıktıklarını aktaran Başkan Mutlu Işıksu, “İçerisinde 6 farklı projeyi barındıran dev projemiz Ada Hayat, şehrin projesi, şehir tarihinin projesi, hepimizin umutlarını bünyesinde barındıran, bambaşka bir ruhla geçmişimizden yarınlarımıza uzanan çok kıymetli bir proje hüviyetine kavuştu. Tüm şehrin desteğini almak, projemizin uygulanacağı alandaki hak sahiplerinin yüzde 97,75’lik rekor desteğini almak hem bizim için hem de Adapazarı’mızın yarınları için bir umut ışığı olmuştur. Herkese müteşekkiriz.” diye konuştu.

TAHLİYELER HAZIRANDA TAMAM

Ada Hayat Projesi’nde gelinen süreci de paylaşan Başkan Işıksu, “Şehrimizin tüm dinamikleri, müthiş bir birliktelikle yasal hiçbir boşluk bırakmadan hızla çalışıyor, şehrin tarihine hep birlikte imza atıyoruz. Projemiz tüm ayrıntılarıyla tamamlandı. Çalışma planımız takvimine uygun şekilde ilerliyor. Önce Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi’nin bulunduğu binayı yıktık. Çevre Bakanlığımızca Uygulama Alanı ilan edilen 18 dönümlük bölgemizde şimdi de kalan diğer binalarda, Adapazarı Belediyesi Binamız, üçgen parseldeki binalar ve Hilmi Kayın İş Merkezi’nde, haziran ayı içerisinde, tahliye işlemlerini tamamlamayı hedefliyoruz. Belediye Binamızın taşınacağı yeri de belirledik. Bizler de hızlıca Belediyemizi yeni yerine taşımak istiyoruz. Bu arada ihale sürecimiz de başlayacak. İmza atmayan yüzde 2,25’lik alandaki dükkân ve ofislerin hak sahiplerine satış ihalesini haziran ayı sonunda ve projemizin yapım ihalesini temmuz ayı başında tamamlamayı hedefliyoruz.  Adapazarı’mız için, Sakarya’mız için tarihi dönüşümü başlatmış olmanın mutluluğu, yaşattığı gurur Ada Hayat Projemizin açılışında da inşaallah çoğalacak. O güzel günde de hep birlikte olacağımızın inancını sizlerle paylaşıyorum. İnanıyoruz ve hep birlikte başarıyoruz. Rabbim mahcup etmesin.” ifadelerini kullandı.

 

AdminAdmin