GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-10-2021 12:01   Güncelleme : 01-10-2021 12:01

AK Parti'de kritik toplantıya yoğun katılım

AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi yoğun katılımla Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi'nde başladı.

AK Parti'de kritik toplantıya yoğun katılım
AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi yoğun katılımla Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı.

sakaryayenihaber.com - Fatih BULSUN bildiriyor..

AK Parti Sakarya 74. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi, Serdivan Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde başladı. Gerçekleşen toplantıya, AK Parti milletvekilleri, il ve ilçe başkanları, gençlik kolları, kadın kolları ve çok sayıda partili katıldı.

Gerçekleşen toplantıya katılımın yoğun olduğu görüldü.AK PARTİ İL BAŞKANI YUNUS TEVER

"Kıymetli Dava ve Yol Arkadaşlarım, kadim davamız ile milletimize hizmet aracı gördüğümüz siyasetimiz ve onun yüce bir çatısı olarak kabul ettiğimiz AK Parti’miz hamdolsun 20. yaşına ulaştı. Geride bıraktığımız 20 yılın ardından partimiz artık gerek müktesebatıyla, gerekse yetiştirdiği kadrolarla yeni bir safhaya geçmiş durumdadır. AK Parti’mizin kuruluşunda Gençlik Kollarında göreve başlayan erkek ve kız evlatlarımız, artık bugün ilçe veya il başkanlarımız, Genel Merkez yöneticilerimiz, milletvekillerimiz olarak bugün görev yapıyor. Bugün yine Gençlik Kolları’nın kapısından içeri giren liseli, üniversiteli gençlerimiz de bayrak yarışında inşallah yarın aynı görevleri devralacaklardır. Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yol yürümek, aynı davaya hizmet etmek ve bu büyük ailenin bir parçası olmak onuru dahi tek başına çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirastır.

Sakarya genelinde AK Parti’mize kayıtlı 150 Bin olan üye sayımızı, çalışmalarımızla 170 Bin üyeye çıkartmıştık. Bunu başaran siz dava arkadaşlarıma gayret ve emekleriniz için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu kapsamda ilçe teşkilatlarımız arasında başarılı performans göstererek en çok üye kaydı gerçekleştiren; Karapürçek, Taraklı, Ferizli, Sapanca, Söğütlü ve Kaynarca ilçelerimize ayrıca teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. AK Parti Sakarya İl Başkanlığı olarak bu üyelik çalışmalarına yeni bir soluk kazandırmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte birçok ilçemizde yapacağımız sandık bazlı çalışmalarla 30 Bin yeni üyeyi daha partimize dâhil ederek heyecanlı, güçlü ve yeni isimleri partimize kazandırmak istiyoruz. 170 Bin kişilik büyük ailemizi 200 Bin hedefiyle daha da büyüterek, yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz.

Belediyecilik nedir bilmez, yasa nedir bilmez, proje nedir bilmez, mevzuat nedir bilmez muhalefetin temsilcileri çıkmış o proje ne olacak, bu proje ne olacak diye soruyor?Ne olacağını ben buradan söyleyeyim; 2002’den bu yana hizmet ve eser siyasetiyle şehrimizin dört bir yanını imar eden, 42 milyar lirayı aşkın yatırım ve sayısız eser ile şehrimizi geleceğe hazırlayan AK Partimiz; dün olduğu gibi bugün de milletimizin destek ve hayır dualarıyla şehrimizi imar ve inşa etmeye devam edecek. Hayal dahi edemeyeceğiniz hizmetleri bugüne kadar nasıl gerçekleştirdiysek, bu projeleri de en yakın zamanda nihayete erdirecek kadrolar yine bizleriz. Biz AK Parti ailesi olarak ülkemize ve şehrimize kazandırdığımız sayısız eserin, yatırımın ve devasa projelerin referansıyla konuşuyoruz. Muhalefet ise, milletimizin değerlerini aşağılayarak, nefret siyasetiyle insanımızı kutuplaştırmak istiyor. Geçenlerde bir tanesi de çıkmış, ‘AK Partili Belediye Başkanları çalıyor, usulsüzlük yapıyor’ diyor. Bizim Belediye Başkanlarımız işte burada, daha dün değil uzun yıllardır da bu şehirde başkanlık yapıyorlar, sen kimi hırsızlıkla suçluyorsun, söyle bakayım? Bak şimdi, ben sana hukukta bir kaide var onu hatırlatayım: ‘Müddei iddiasını ispatla mükelleftir’ Elinde bir belge, bilgi varsa hemen savcılığa git ve suç duyurusunda bulun. Zira aklı yerinde olan kişinin yapacağı iş budur. Şayet bulunmazsan müfterisin. Öyle bol keseden atıp tutmak; ne siyasetçiye yakışır, ne de insanlığa sığar.Kıymetli Arkadaşlar, işte bunlar böyle, ipe sapa gelmez iddialar ortaya atıyor ve sonrasında bizim kendilerine cevap vermemizi umarak gündem olma çabası içerisine girişiyorlar. Ama bizler muhalefetin ve kimi çevrelerin bizi kendi dar ve kısır gündemlerinin içine hapsetme tuzağına hiçbir şekilde düşmeyeceğiz. Vaktimizi ve enerjimizi kendi çalışmalarımızı daha ileriye taşımak için kullanacağız. İşimiz hiçbir zaman kolay olmadı. Bundan sonra da kolay olmayacak. Bizler kuruluşumuzdan bu yana her türlü engelleme çabasına, kapatma davalarına, darbe girişimlerine rağmen milletten aldığımız güçle Türkiye'nin gücüne güç katmaya devam ettik ve devam edeceğiz."