GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:11   Güncelleme : 10-01-2022 13:11

Akgün Altuğ sitem etti: Yemek kitabı SATSO'nun projesidir

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yemek tariflerinin yanı sıra Sakaryalıların kültürünü de yansıtan 'Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı' kitabının üzerinde isimleri yazan kişilerin 'Bu kitabı biz yaptık' demesine sitem ederek, 'abi ki kitabın üstünde o çalışmayı yapan arkadaşların isimleri var ama bu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın düşüncesi ve projesidir. Bunun bedelini ödeyerek bir çalışma yaptırdık' dedi.

Akgün Altuğ sitem etti: Yemek kitabı SATSO'nun projesidir
SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yemek tariflerinin yanı sıra Sakaryalıların kültürünü de yansıtan 'Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı' kitabının üzerinde isimleri yazan kişilerin 'Bu kitabı biz yaptık' demesine sitem ederek, "abi ki kitabın üstünde o çalışmayı yapan arkadaşların isimleri var ama bu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın düşüncesi ve projesidir. Bunun bedelini ödeyerek bir çalışma yaptırdık" dedi.

//Nurettin Eryılmaz//

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, şehirdeki basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda yemek tariflerinin yanı sıra Sakaryalıların kültürünü de yansıtan 'Topraktan Sofraya Sakarya Mutfağı' kitabı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Kitabın üzerinde isimleri yazan kişilerin 'Bu kitabı biz yaptık' demesine sitem eden Başkan Altuğ, "Yemek kitabı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir çalışmasıdır. Biz üniversiteden bir ekibe bunun bedelini ödeyerek bir çalışma yaptırdık. Tabi ki kitabın üstünde o çalışmayı yapan arkadaşların isimleri var ama bu Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nın düşüncesi ve projesidir. Bunu açık ve net belirtmek isterim. Çünkü sağda solda o arkadaşlar 'bu kitabı biz yaptık, ettik' diyorlar. Kesinlikle bizim yönetim kurulumuzun bir fikridir, projesidir. Bedelini de Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bütçesinden ödeyerek yaptığımız bir çalışmadır." diye konuştu.