GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-12-2022 20:37   Güncelleme : 01-12-2022 20:37

Ambulansta yakalanan sahte doktor serbest bırakıldı: Cahillik ettim, pişmanım

Erzincan'da polisin yol uygulamasında durdurulan ambulansta sahte doktor olduğu anlaşılınca gözaltına alınan Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Şahıs savcılıktaki ifadesinde "Ben bir hata yaptım, cahillik ettim, pişmanım" dedi.

Ambulansta yakalanan sahte doktor serbest bırakıldı: Cahillik ettim, pişmanım

Van'da beyin kanaması geçiren ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde tedavi gören bir hasta, yakınları tarafından İstanbul'a nakledilmek istendi. Bunun üzerine İstanbul'da özel ambulans hizmeti veren firma tarafından gönderilen ambulansa alınan hasta, Van'dan İstanbul'a nakledilmek üzere yola çıktı.

KENDİNİ "ÇOCUK DOKTORU" OLARAK TANITTI

Erzincan Akyazı Uygulama Noktası'nda Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince ortak yapılan uygulama esnasında durdurulan ambulans kontrol edildi. Ambulansta hastaya refakat eden ve kendini "çocuk doktoru" olarak tanıtan Osman Ç.'ye "doktor kimliği" soruldu. Üzerinde doktor kimliğinin bulunmadığını, kaşesinin olduğunu belirten Osman Ç., şüpheli ve tedirgin tavırları üzerine ambulanstan indirildi.

Ambulansta yakalanan sahte doktor serbest bırakıldı: Cahillik ettim, pişmanım

TIBBI SEKRETERLİK BÖLÜMÜ MEZUNU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Yapılan kontrollerde sahte doktor olduğu anlaşılan ve doktor önlüğü giyen Osman Ç. gözaltına alındı. Tıbbi sekreterlik bölümü mezunu olduğu öğrenilen Osman Ç.'nin İstanbul'daki bir hastanede ambulans şoförlerine ve çalışanlarına kendini doktor olarak tanıttığı belirtildi.

"PİŞMANIM" DİYEN ŞÜPHELİ SERBEST BIRAKILDI

Para karşılığı bazı hastalara reçete yazdığı ve sağlık kurullarında rapor alımlarına aracılık ettiği öne sürülen Osman Ç., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ambulansın içindeki hasta ise kontrollerin ardından İstanbul'a gönderildi. Savcılıktaki ifadesinde, "Ben bir hata yaptım, cahillik ettim, pişmanım" diyen Osman Ç., serbest bırakıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Erzincan Güncel Haberler

AdminAdmin