GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 13:03   Güncelleme : 29-10-2021 13:03

Başkan Erdoğan: “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”

DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Cumhuriyet'in 98'nci yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile herkesin Cumhuriyeti Bayramı'nı kutladı.

Başkan Erdoğan: “Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun”
DEVA Partisi Sakarya İl Başkanı Mehmet Erdoğan, Cumhuriyet’in 98’nci yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklama ile herkesin Cumhuriyeti Bayramı’nı kutladı.

Erdoğan'ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

“Millet egemenliğine dayanan Cumhuriyet rejiminin temel esasları; bireylerin hak ve özgürlüklerini teminat altına almasında, herkese fırsat eşitliği sunmasında ve toplumda adalet duygusunun yerleşmesini sağlayacak bir hukuk düzenini tesis etmesinde etkisini göstermektedir.

Bu doğrultuda, birlik ve beraberlik içerisinde, diyalog ve uzlaşma kültürü temelinde, sağduyulu akılcı yaklaşımlarla ve evrensel hukuk ekseninde hareket etmemiz halinde gelinen seviyeden dönülmeyeceğine ve her alanda gelişmiş müreffeh bir Türkiye idealine ulaşacağımıza yürekten inanıyorum. Cumhuriyetimizin gurur verici başarıları, bizlere haklı olarak bu güveni vermektedir. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyor; herkese selam ve sevgilerimi sunuyorum.”