GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-07-2021 18:11   Güncelleme : 03-07-2021 18:11

Cadde ve sokaklar göle döndü

Meteoroloji'nin uyarılarının ardından Sakarya'da etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Trafikte sürücüler zor anlar yaşarken yağmur nedeniyle bazı binaların zemin katlarını da su bastı.

Cadde ve sokaklar göle döndü
Meteoroloji’nin uyarılarının ardından Sakarya’da etkisini gösteren sağanak yağış nedeniyle yollar göle döndü. Trafikte sürücüler zor anlar yaşarken yağmur nedeniyle bazı binaların zemin katlarını da su bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarılarının ardından Sakarya’da etkili olan sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklar suyla kaplanırken, çok sayıda araç da yollarda mahsur kaldı. Bazı bölgelerde su baskınları yaşanırken, bazı binaların zemin katlarını da su bastı.

Sakarya’da kuvvetli yağış etkili oldu. Öğle saatlerinde başlayan ve kısa sürede etkili olan yağış, hayatı felç etti. Sağanak nedeniyle dereler taşarken Kocaali İlçesi Demiraçma Mahallesinde sağanak nedeniyle dereler taştı, sokağa çıkılamaz hale geldi. Yollarda su birikintileri oluşurken, bazı evleri de su bastı. Sapanca’yı da vuran sel nedeniyle dereler de taşarken Erenler’de de şiddetli yağış nedeniyle araçlar mahsur kaldı. Karapürçek İlçesinde ise sağanak nedeniyle bazı bölgelerde su birikintileri oluştu. Yollarda biriken su, sürücüler ve yayalara zor anlar yaşattı. Adapazarı Şekerciler Mahallesinde sağanak nedeniyle yollar su altında kaldı.