GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2022 12:44   Güncelleme : 03-01-2022 12:44

Ekmeğe zam gelecek mi? Balcı'dan flaş açıklama

Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek, 'Ekmeğe zam gelecek mi?' sorusuna yanıt veren Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 'Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir' dedi.

Ekmeğe zam gelecek mi? Balcı'dan flaş açıklama
Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenleyerek, 'Ekmeğe zam gelecek mi?' sorusuna yanıt veren Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir" dedi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, un fiyatlarındaki artışa ilişkin olarak Federasyon Genel Merkezi'nde basın toplantısı düzenledi.

'Ekmeğe zam gelecek mi?' sorusuna yanıt veren Balcı, "Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon sonrası zam talebi bize gelecektir. Bizde makul seviyede olması için çalışacağız" dedi.

Balcı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Odun fiyatları çok pahalandı. Esnafımız bu kadar fedakarlık yaparken ekmeğin siyasete alet olmasını doğru bulmuyorum. Ekmeğin fiyatı 4-5 liradan olacak iddiaları doğru değil. Zam şimdilik gündemimizde yok. Ancak artan enflasyon rakamlarından dolayı bize zam talebi gelecektir. Hemen hemen her üründe bir artış söz konusu. Ekmekte de olmaması haksızlık olur. Her bölgedeki esnaf kendi zam oranlarını belirleyecektir. Bizim amacımız makul seviyede olması. Bunun için çalışıyoruz"