YEREL
Giriş Tarihi : 06-06-2022 15:28

Engelli aracından park ücreti alınınca Sakarya örnek gösterildi!

Türkiye'nin bir diğer sorunlarından biri olan engelli otoparkına engelli araç plakası haricinde araç park eden sürücüler engelli vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Komşumuz Kocaeli'de bir engelli vatandaş Kocaeli'de kendisinden park ücreti alındığını söyleyerek Sakarya'yı örnek gösterdi.

Engelli aracından park ücreti alınınca Sakarya örnek gösterildi!

Kocaeli basınının önemli sitelerinden özgürkocaeli sitesi bir vatandaşın derdini yazdı.

Hastaneye gelen engelli bireyler ya da yakınları, araçlarını kendileri için ayrılan bölümlere bırakamıyor. Hastane içindeki park yeri işgal edildiği için araçlarını hastane dışındaki yol kenarına bırakan sürücüler, otopark ücreti ödemek zorunda kalıyor. Gazetemize ulaşan Muammer Özdemir isimli okurumuz da yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Yakınımı Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdüm. Hastanenin içindeki engelli park yerleri dolu olduğu için ve park yeri olmadığından dışarıda parkomata park etmek istedim. Dışarıda parkomatlarda engelli park yerleri de engelsiz araçlar tarafından işgal edildiği için mecburen başka yere park etmek zorunda kaldım.

Daha sonra hastamı çıkardığımda aracıma park ücreti yazıldığını gördüm. Görevliyi çağırarak ‘ben engelli kartımı aracıma koydum bana park ücreti yazamazsınız’ dedim. ‘Bize gelen emir böyle, yazmak zorundayım, bildiğin yere şikayet et’ dedi.

ErenEren