GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 21:09   Güncelleme : 19-07-2021 21:09

Esentepe Sosyal Tesisleri açıldı

Büyükşehir Belediyesi'nin Pamukova'ya kazandırdığı ilçenin zirvesindeki Esentepe Park'ın sezon açılışı yapıldı. Ovayı zirveden gören kafe-restoran hizmetinin verildiği park, BELPAŞ işletmeciliğinde bu yazın gözdesi olacak.

Esentepe Sosyal Tesisleri açıldı
Büyükşehir Belediyesi’nin Pamukova’ya kazandırdığı ilçenin zirvesindeki Esentepe Park’ın sezon açılışı yapıldı. Ovayı zirveden gören kafe-restoran hizmetinin verildiği park, BELPAŞ işletmeciliğinde bu yazın gözdesi olacak.

Büyükşehir Belediyesi, sosyal tesislerinde yeni sezona hazır ve tam donanımlı yeni bir başlangıç yapıyor. Bu kapsamda, Pamukova ilçesinin gözde mekanı olan Esentepe Park’ta sezon açılışı yapıldı. İşletmesi BELPAŞ tarafından devralınan park, vatandaşların vakit geçirebileceği sosyal donatıları ve Büyükşehir kalitesiyle misafirlerini ağırlamaya başladı. Pamukova’nın eşsiz doğasını, ovasını zirveden gören parkın sezon açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile protokol üyeleri yaptı.

YOĞUN KATILIM

Açılış programına Başkan Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya,  Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu,  Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, BELPAŞ Genel Müdürü Osman Çelik, Büyükşehir ve SASKİ bürokratları, ilçe başkanları, muhtarlar, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

“ÇAY VE KAHVE SOHBETLERİNE GÜZEL MANZARA EŞLİK EDECEK”

Açılış konuşmasını yapan Başkan Ekrem Yüce, bu parkta vatandaşların çay ve kahve sohbetleri yaparken güzel doğanın tadını çıkaracaklarını belirterek, “Bugün burada Esentepe Sosyal Tesislerimizin sezon açılışını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın vakit geçirdiği sosyal alanlar bir şehrin olmazsa olmazlarındandır. Böyle alanlar bizlere bir arada yaşamayı, yardımlaşmayı, tanışmayı, öğretir. Demli çaylar, kahveler eşliğinde dost ve arkadaş sohbetleri yapabileceğimiz bir imkân tanır.  Tabi bir de burasının manzarası da bu sohbetlere eşlik eder. Sevdiklerimizle sevincimizi, üzüntümüzü, acımızı, mutluluklarımızı paylaşırız. İnsanların birlikte vakit geçirdiği sosyal alanlar, şehirlerin en temel kuralı olan bir arada yaşama kültürünü görebileceğimiz önemli yerlerdir.” dedi.

“DAHA KALİTELİ VE HESAPLI HİZMETİ SUNACAĞIZ”

Başkan Yüce, tesis işletmesini BELPAŞ olarak devraldıklarını ve parkın bundan sonraki süreçte “Bizler de Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerilerimizin refah ve huzurunu artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bildiğiniz gibi tesisimizi özel bir firma işletiyordu. Firma ile görüştük, anlaştık ve tesis işletmesinin tekrar BELPAŞ’a geçmesini sağladık. Büyükşehir Belediyemiz iştiraklerinden BELPAŞ bünyesinde Esentepe Sosyal Tesisini artık biz işleteceğiz. Daha kaliteli ve hesaplı hizmet anlayışıyla aileleriniz ve dostlarınızla huzur dolu vakitler geçirebileceksiniz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal belediyecilik anlayışıyla Sakaryalılara hizmet etme amacını taşıyoruz.  Bu sebeple en iyiyi en uyguna sizlere sunma gayreti içerisinde hareket ediyoruz.” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR’LE SOSYAL TESİSLER ŞAHLANDI”

Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün,  Büyükşehir ve ilçe belediyesi sayesinde sosyal tesislerin önemli bir yol aldığını ifade ederek, “Sosyal tesisler vatandaşımız için çok önemli. 2 yıl önce kültür merkezini şahsi işletmeden belediye bünyesine katarken anladık. Hem ilçe belediyemiz hem de Büyükşehir Belediyemizle sosyal tesislerimiz şahlandı. 2 sosyal tesisimizi de belediye olarak işletmeye başladık. Talepler arttı ve Büyükşehir isteklere yetişti. Pamukova’nın her ihtiyacı için çalışıyoruz. İlçemizdeki bir çok eksiği tamamlamak için projelerimiz var. İlçe meydanı için de Büyükşehir Belediyemizle çalışma yapıyoruz. Bu noktada sayın başkanımız Ekrem Yüce ve Büyükşehir’e teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Pamukova ovasının kuş bakışı izlendiği, doğanın içindeki Pamukova Esentepe Park, BELPAŞ’ın çok çeşitli, kaliteli ve hesaplı hizmetiyle bu sezonunun gözde mekanı olacak. Programın sonunda Başkan Yüce, motosiklet ile parkta tur atarak keyifli anlar yaşattı.

#Esentepe Sosyal Tesisleri açıldı #pamukova #sakarya #Adapazarı #Ekrem Yüce #Güven Övün