SİYASET
Giriş Tarihi : 31-12-2021 15:03   Güncelleme : 31-12-2021 15:03

Gelecek Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı, NİŞANCIK

GELECEK PARTİSİ Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Metin NİŞANCIK, Mekke’nin Fethinin yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Gelecek Partisi İl Gençlik Kolları Başkanı, NİŞANCIK

Yayımladığı mesajında; Mekke’nin fethi ile aynı zamanda gönüllerin de fethedildiğini ifade eden başkan Nişancık, Mekke’nin Fethinin; yeryüzü tarihinin değiştiği ve yeryüzünde adaletin tecelli ettiği müstesna günlerden biri olduğunu söyledi. Başkan Metin Nişancık, “Mekke, fetihle birlikte gerçek kimliğine kavuşurken, yüce dinimiz İslam tarihi açısından da bir dönüm noktası olmuştur. Mekke, bu fetih ile şirkten ve putperestlikten arınarak manevi bir şehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bu fetihten sonra diğer fetihler arka arkaya gelmiş ve İslam, üç kıt’aya hızla yayılmaya başlamıştır” dedi.

Hem idareciler hem de yönetilenler olarak Mekke’nin fethinde çıkarılacakları çok derslerin olduğunun altını çizen Başkan Nişancık, mesajın devamında ise, “Bu anlamda gönülleri fethetmenin arzusuyla hemşehrilerimize hizmet etmeye devam ediyoruz.Bunun için hizmetlerimizin herkese eşit bir şekilde ulaşması için var gücümüzle çalışıyor, özen gösteriyoruz. Zulmü sona erdiren ve gönüllerin fethini sağlayan Mekke’nin fethinin yıl dönümünü tebrik eder, İslam coğrafyasının pek çok noktasında yaşanan zulümlerin son bulmasını Allah’tan dilerim.” dedi.