GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-06-2021 13:49   Güncelleme : 04-06-2021 13:49

Hayanseverler belediyeden açıklama bekliyor!

Hayvanlara destek olmak amacıyla kurulan Sevpati Topluluğu, Arifiye'de sokak köpeklerinin kafes ile yakalanarak Mollaköy'deki ormanlık alana götürüp bırakıldığını içeren bir videoyu sosyal medyada paylaşarak Arifiye Belediyesi'nden açıklama yapmalarını talep etti.

Hayanseverler belediyeden açıklama bekliyor!
Hayvanlara destek olmak amacıyla kurulan Sevpati Topluluğu, Arifiye’de sokak köpeklerinin kafes ile yakalanarak Mollaköy’deki ormanlık alana götürüp bırakıldığını içeren bir videoyu sosyal medyada paylaşarak Arifiye Belediyesi’nden açıklama yapmalarını talep etti.

Hayvanlara destek olmak ve küçük çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için kurulan Sevpati Topluluğu, sokak hayvanları için çalışmalarını sürdürüyor. Arifiye’de mahalle sakinlerinin şikayeti üzerine belediye personellerinin bir kafes bırakarak sokak köpeklerini yakalamak istediğini kaydeden Sevpati Topluluğu’nun bir üyesi aradan 2 gün geçmesinin ardından aynı köpekleri Mollaköy’de bir ormanlık alanda görüntüledi. Çektiği videoda anne köpeğin kendisine korkudan yaklaşmadığı ve 4 yavru köpeğin ise korkudan çalıların içinde saklandığı ve hayvansever vatandaşın mama vermesi üzerine yavru köpeklerin çalılık alandan çıktığı görüldü. Çektiği videoyu sosyal medyada paylaşan hayvansever vatandaş, Arifiye Belediyesi’nden bir açıklama yapmasını talep etti.