GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2021 22:57   Güncelleme : 11-07-2021 22:57

İstanbul'da öldürüp Sapanca'da gömmüşler

Sapanca'da cesetleri köpekler tarafından bulunan İranlı karı kocanın İstanbul'da öldürüldükten sonra parçalara ayrılarak Sapanca'da gömüldüğü ortaya çıktı.

İstanbul'da öldürüp Sapanca'da gömmüşler
Sapanca'da cesetleri köpekler tarafından bulunan İranlı karı kocanın İstanbul'da öldürüldükten sonra parçalara ayrılarak Sapanca'da gömüldüğü ortaya çıktı.

Sapanca'nın Kırkpınar Mahallesi Bağdat Caddesi'nde geride bıraktığımız hafta bir bahçede gömülü olarak bulunan İran uyruklu 40 yaşındaki A.S. eşi 39 yaşındaki M.Z. cinayetinde polis sır perdesini aralamak için araştırmasını sürdürüyor. Hunharca katedilen İranlı karı koca'nın Türkiye'de işyeri olmadan zengin yabancılara emlakçılık hizmeti verdiklerinden yola çıkan polis cinayetin emlak komisyonu yüzünden çıkan anlaşmazlık nedeniyle işlendiği ihtimali üzerinde duruyor. Ortaya çıkartılan vahşet sonrasında öldürülen İranlı karı koca'nın tanıdığı olan aynı ülke vatandaşı A.M.'nin de emlak komisyonculuğu yaptığı Ortadoğu ülkelerinden gelenlere komisyon karşılığında emlak satışı yaptıkları ifade ediliyor.

POLİSİN İLK BULGULARI

Polisin ilk tespitlerine göre cinayet İstanbul'da işlendikten sonra cesetler parçalarak ayrılarak Sapanca'ya gömüldü. Bu kapsamda polis vahşici öldürülen İranlı karı koca'nın İstanbul'da yaşadıkları adreslerde de arama ve inceleme yaptı.. Burada da bazı bulgulara ulaşan Sakarya Polisine göre vahşeti gerçekleştirenler cesetleri gömmek için Sapanca ilçesini bildikleri için tercih ettiler. Polisin bu kapsamda İranlı karı koca'nın kullandıkları cep telefonlarının geçmişe yönelik arama ve sinyal kayıtlarının tespiti için HTS kayıtları incelemeye alındı. İncelemede katedilen karı koca ile tutuklanan cinayet şüphelisi A.M.nin telefonlarının son sinyal alınan baz istasyonlarındaki diğer hatlarla karşılaştırma ve takip yapılacak. Yine ilk tespitlerde İranlı karı koca'nın banka hesaplarıda incelenirken vahşeti birden fazla kişinin işlediği ifade ediliyor.