GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 17:27   Güncelleme : 30-06-2021 17:27

İşte Atatürk İlkokulu'nun yeni yeri

Valiliğin aldığı karar gereği, Tansu Çiller Ticaret Lisesi Tepekum Mahallesi'nde yeni yapılan okul binasına taşınacak. Lisenin yerine ise Atatürk İlkokulu yerleşecek.

İşte Atatürk İlkokulu'nun yeni yeri
Valiliğin aldığı karar gereği, Tansu Çiller Ticaret Lisesi Tepekum Mahallesi’nde yeni yapılan okul binasına taşınacak. Lisenin yerine ise Atatürk İlkokulu yerleşecek.

Protokol kapsamında

Bilindiği gibi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Adapazarı Atatürk İlkokulu Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce imzalanan protokol gereği Büyükşehir Belediyesi’ne devredilecek. Belediyede Atatürk İlkokulu için depreme güvenli bir okul binası yapacak.

Nereye olacak?

Ancak, Atatürk İlkokulu’nun yeni yeri velilerce merakla bekleniyordu. Sonuçta; Atatürk İlkokulu’nun şu anda Tansu Çiller Lisesi’nin bulunduğu binaya yerleşmesine karar verildi. Ticaret Lisesi ise Tepekum’da yapılan yeni okul binasına taşınacak.

Veliler mutlu oldu

Alınan kararla birlikte, Adapazarı’nın en köklü okullarından olan Atatürk İlkokulu öğrenci velilerini mutlu edecek şekilde yine şehir merkezindeki Cumhuriyet Mahallesi’nde kalmış oldu. Ticaret Lisesi’nin mevcut yeni yapılan 22 dersliğinin yanına 22 derslik daha yapılacak. Böylece Atatürk İlkokulu yeni yerinde 44 derslikli bir okul olarak hizmet verecek.

KAYNAK: Yenigün Gazetesi