GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 18:12

Jandarmadan kaçak avcılığa geçit yok!

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi ekiplerinin Çardak Mahallesinde yaptığı denetimde kaçak av yapan 2 kişi hakkında işlem yapıldı.

Jandarmadan kaçak avcılığa geçit yok!

Pamukova  İlçe  Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçak avcıların korkulu rüyası haline geldi. 

15 Mart – 15 Haziran tarihleri arasında, 1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ve Su Ürünleri Yönetmeliğine dayanarak iç sularda,  su ürünlerinin her ne suretle olursa olsun avlanması, satışı, nakli ve imalatta kullanılması ticari, amatör av yasağı döneminin başlaması ile denetimlerini sıklaştıran Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. 

Pamukova İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri denetimler kapsamında Çardak Mahallesinde Sakarya haberleri">Sakarya nehrinde motorlu kayık ve kasnak ağ ile balık avlanıldığını belirledi.

Durumun  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesine bildirilmesi üzerine Jandarma ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Balıkçılık ve Su Ürünleri ekiplerinin Çardak Mahallesinde yaptıkları denetimde,  M.K ile A.T. nin Sakarya nehrinde motorlu kayık ve kasnak ağ ile balık avladığını tespit etti.

Ekipler Sakarya nehrinde içinde balık bulunan kasnak ağlar ele geçirdiler. Ele geçirilen kasnak ağ ve balıklar İl Tarım ve Su ürünleri ekiplerine teslim edildi.

Avlanma yasağında av yapan M.K ve A.T’ye ise Amatör Balıkçılık kurallarını düzenleyen 5/2 Numaralı Tebliğ kurallarına aykırı olarak avcılık yaptığı gerekçesi ile 1380 sayılı Su Ürünleri kanununun 36. Maddesi gereğince İdari Para Cezası uygulandı. 

Yetkililerce, av yasağının sonuna kadar denetimlere aralıksız devam edileceği belirtildi

EditörEditör