GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-06-2021 14:29   Güncelleme : 17-06-2021 14:29

Kadınlar olmadan ilerlemeden söz edilemez

Partisinin kadın kolları programında konuşan Başkan Yüce, 2023 hedefi için kadın teşkilatının önemine dikkat çekti. Yüce, “Kadınların olmadığı siyasi ve sosyal yaşamda toplumsal ilerlemeden söz edilemez” dedi

Kadınlar olmadan ilerlemeden söz edilemez

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem YüceAdapazarı Aziz Duran Parkı’nda düzenlenen AKP Kadın Kolları Bölge Koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantıda MKYK Üyesi ve Marmara Bölge Koordinatörü Gerçek Tekin, Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol, İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, ilçe kadın kolları başkanları ile teşkilat üyeleri katıldı.

HİZMETLERİ GEZDİLER

Başkan Yüce, kadın teşkilatı üyeleriyle 2023 seçimleriyle ilgili yol haritası çizilmesi ilgili temaslarda bulundu. 2023 vizyonu için kadınların rolünün büyük olduğunu vurgulayan Yüce, Sakarya’da tüm noktalara temas etmek için kadın teşkilatının çalışmalarına destek vereceklerini ifade etti. Başkan Yüce, toplantı sonrası kadın teşkilatı üyeleriyle düzenleme çalışmalarında sona gelinen Ormanpark’ı ve hizmete giren BAHÇEM’i inceledi. Heyet, daha sonra ilçe kadın kolları başkanlarıyla birlikte Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

KADINLARA MÜTEŞEKKİRİZ

Parti olarak kadınların yerel yönetimlerde söz sahibi olması için önemli işler yaptıklarını ifade eden Başkan Yüce, “Bugün beş milyona ulaşan kadın üyesi ile AK Parti, kadınları siyaset dünyasına, toplumsal hayata aktif biçimde dahil eden yegane harekettir. Davamız, her alanda kadınları hayatın asli unsuru olarak gördü. İnanıyoruz ki, kadınların olmadığı bir siyasi ve sosyal yaşamda, toplumsal ilerlemeden bahsedilemez. Kadınlar hiçbir zaman siyasetin nesnesi yapılmadı. Onları her zaman siyasetin öznesi olarak gördük, görmeye de devam edeceğiz. Kadınlarımızın yerel yönetimlerde söz sahibi olmasını da güçlü biçimde destekliyoruz. Ben, bana düşeni yapmaya hazırım. Büyükşehir Belediyesi’nin hanım komisyonunda iş birliğini arttıracağız. Sizler adına bu görevdeyim, hedeflerimize birlikte, hizmetlerimizi arttırarak ulaşacağız. 2023 hedefi için kadınlarımızın rolü büyük ve sizlere inancımız tamdır. Bugüne kadar çok emek verdiklerine şahit olduk, ailelerinden fedakarlık edip davamızın peşinde koştular. Her birine müteşekkiriz, teşekkür ediyoruz” diye konuştu.