GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2021 10:02   Güncelleme : 20-07-2021 10:02

Karasu'da deniz temiz çıktı sorun sivrisinek olabilir

Karasu'da dün denize girenlerde görülen kaşıntıların ardından yapılan incelemelerde deniz suyu temiz çıktı. Deniz suyunda bir sorun çıkmaması üzerine gözler Asya Kaplanı sivrisineğine çevrildi. ikayetlerin sivrisinek ısırığından kaynaklanabileceğinin üzerinde duruluyor.

Karasu'da deniz temiz çıktı sorun sivrisinek olabilir

Karasu sahilinde dün akşamüzeri denize girenlerin vücutlarında kaşıntılar başladı. Bir süre sonra bazı kişilerin vücutlarında kaşınmaya bağlı kızarıklar oluştu. Haber verilmesi üzerine sahile gelen 112 Acil ekipleri, bazı kişileri hastaneye götürürken, bazıları da kendi araçlarıyla hastaneye gitti. 32 kişi aynı şikayetlerle Karasu Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı. 

AYRI AYRI İNCELENDİ

Olayın ardından AFAD ve Sağlık Müdürlüğü tarafından deniz suyundan ayrı ayrı numune alındı. Halk Sağlığı Laboratuvarında yapılan incelemelerin ardından numunelerin temiz çıktığı öğrenildi. Deniz suyunda bir sorun çıkmaması üzerine gözler Asya Kaplanı sivrisineğine çevrildi. Şikayetlerin sivrisinek ısırığından kaynaklanabileceğinin üzerinde duruluyor. İlçede bir haftadan beri sivrisinek şikayetlerinde yaşanan artışla birlikte görülen vakaların incelenmesine devam ediliyor.