GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 23:48   Güncelleme : 13-07-2021 23:48

Korona'da korkutan yükseliş

Sakarya'da korona virüsle ilgili son açıklanan tablo moralleri bozdu. Geçen haftaya göre yüzbinde görülen vaka sayısı yüzde 16 oranında artarken, günlük yeni vaka sayısı 72'den 83'e yükseldi. Sakarya, geçen haftaya göre Van ve Antalya'dan sonra 3'üncü şehir oldu.

Korona'da korkutan yükseliş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Temmuz tarihleri arasında illerin yüzbinde görülen korona virüs vaka sayısını açıkladı. Buna göre ilimizde yüzbinde görülen vaka sayısı 55.92 olarak gerçekleşti. Geçen hafta açıklanan rakamlara göre yüzbinde görülen vaka sayısı yüzde 16 oranında artarken, günlük yeni vaka sayısı 72'den 83'e yükselmiş oldu. Sakarya, geçen haftaya göre Van ve Antalya'dan sonra 3'üncü şehir oldu. Sakarya, korona vaka sayısında en çok artış yaşayan il oldu

 

BAKANDAN AŞI MESAJI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasına göre son bir haftada vaka sayısı en çok azalan il Kilis olurken, en çok vaka görülen şehir Siirt oldu. Haftalık verileri açıklayan Bakan Koca'nın paylaşımı şöyle; İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun.