GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 02:17   Güncelleme : 06-07-2021 02:17

Kürşat Kiraz Dünya Şampiyonu

İstanbul'da gerçekleşen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası'nda Sakarya'dan 2 Dünya Şampiyonu çıktı. Kürşat Kiraz ve Mükremin Aktaş ile büyük gururu yaşadık.

Kürşat Kiraz Dünya Şampiyonu
İstanbul’da gerçekleşen İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Sakarya’dan 2 Dünya Şampiyonu çıktı. Kürşat Kiraz ve Mükremin Aktaş ile büyük gururu yaşadık.

İstanbul’da gerçekleşen  İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Sakarya’dan 2 Dünya Şampiyonu çıktı. Kürşat Kiraz ve Mükremin Aktaş ile büyük gururu yaşadık.
 

 11 Ülke 325 sporcunun katıldığı  İşitme Engelliler Dünya Güreş Şampiyonası’nda Mükremin Aktaş'ın ardından  Sakaryalı sporcularımızdan Kürşat Kiraz 63 kilogramda Dünya Şampiyonluğu elde eden ikinci isim oldu.

63 KĞ KÜRŞAT KİRAZ

İstanbul’da düzenlenen şampiyonada göğsümüzü kabartan bir diğer isimde Kürşat Kiraz oldu. Sakaryalı sporcu Kürşat Kiraz, şampiyonada sırasıyla Rus, Kazak, Azeri, Ukrayna ve İranlı rakiplerini yenerek şampiyonluğa ulaşan isim oldu.  63 Kilogram finalde İranlı rakibini 8-0 ile geçen Kiraz, milli gururu yaşatan ikinci Sakaryalı isim olmayı başardı. Sakarya’da Küçük Esence Hasanbey Akşemsettin Ortaokulu Beden Eğitim Öğretmeni olarak görev yapan Kiraz, Erenler Belediyesi’nde güreşe başlamıştı.