GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-01-2022 15:58   Güncelleme : 14-01-2022 15:58

Miras yüzünden akrabalarını vurmuştu

2021 yılı Haziran Ayı’nda Erenler İlçesinde miras meselesi nedeniyle aralarında husumet bulunan amcası, yengesi ve kuzenini evlerinin önünde tabanca ile vurarak öldüren Yavuz Ş.nın yargılandığı mahkeme Nisan’a ertelendi.

Miras yüzünden akrabalarını vurmuştu

6 Haziran’da Erenler İlçesi Kamışlı Mahallesinde aralarında miras nedeniyle husumet bulunan amca çocukları Gökhan Şanlı ve Yavuz Ş. arasında kahvehanede çıkan tartışma, çevredekilerin araya girmesiyle sonlandırıldı. Kavga sonrası amcası Saffet Şanlı’nın evini basan Yavuz Ş., yanında getirdiği silahla amcası Saffet Şanlı ve yengesi Nuran Şanlı’yı silahla öldürdü. Bu sırada sesi duyarak dışarı çıkan Gökhan Şanlı’ya da ateş eden Yavuz Ş., daha sonra otomobiline binerek kayıplara karıştı. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 ekiplerince yapılan ilk incelemede Saffet Şanlı ve eşi Nuran Şanlı’nın olay yerinde hayatını kaybettiği tespit edilmiş, ağır yaralı Gökhan Şanlı ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Firari saldırgan Yavuz Ş. ise daha sonra yaralı olarak gittiği hastanede yakalanarak gözaltına alınmıştı.

YARGILAMASI BAŞLADI


Yakalanarak cezaevine gönderilen Yavuz Şanlı’nın yargılanmasına Sakarya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde başlandı. Duruşmada Sanık Yavuz Ş.ve müştekiler S.S.Ş. ile E.Ş.’nin ifadeleri alındı. Sanık Yavuz Ş.’nın tutuksuz yargılanma talebi mahkemece reddedilirken müştekilerin suçtan zarar görme ihtimaline binaen dosyaya katılma taleplerinin kabulüne ve taraflar arasındaki daha önceki husumete ilişkin başka dava dosyaları olup olmadığının araştırılmasına karar vererek duruşmayı 28 Nisan’a erteledi.

“ADALETE GÜVENİMİZ SONSUZ”

Duruşma çıkışı konuşan müşteki S.S.Ş. ve E.Ş. ise yaşanan olaylar nedeniyle çok büyük acı yaşadıklarını belirterek, “”Tek isteğimiz adaletin yerini bulması, biz anne babasız ve öksüz kaldık ayrıca 4 bebeğimiz de yetim kaldı. Adalete güvenimiz sonsuz” ifadelerini kullandı.