YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 13:33

Mühr-ü Musallat-Perihan'ın galası Hendek'te yapıldı

Çekimleri Uzuncaorman-Kargalı Hanbaba’da yapılan ve yönetmen koltuğunda Metin Kuru'nun oturduğu korku türündeki serinin ilk filmi, "Mühr-ü Musallat-Perihan" filminin Galası Hendek’te gerçekleştirildi.

Mühr-ü Musallat-Perihan'ın galası Hendek'te yapıldı

YILDIZLAR GEÇİTİ
Hendek haberleri">Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu ve eşi Esra Babaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Galaya Yönetmen Metin Kuru, filmin oyuncuları ve teknik ekip tam kadro katıldı. Hendek Belediyesinin Atatürk Parkı içinde bulunan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah/Toplantı salonunda gerçekleşen galaya protokol başta olmak üzere iş, siyaset, sanat ve akademik çevreler ile Nilüfer Aydan, Ebru Şahin, Ercan Özdal, Mehmet Güneş, Cengiz Ergezen, Vugar Aliyev ve Ali Asker Bozatlı gibi isimlerde katıldı.

KOKTEYL VE KIRMIZI HALI
Düzenlenen kokteyl sonrasında kırmızı halıda yürüyen sinemaseverler 17 Haziran’da gösterime girecek, "Mühr-ü Musallat - Perihan" filmini izledi. Bir araştırma için ücra bir köye giden üç sosyoloji öğrencisinin hikayesini anlatan korku türündeki filmde, köyde uzun yıllar önce Perihan isimli bir kızın ölümüyle sonuçlanmış cin çıkarma ritüeli araştırılıyor.  Anlattıklarının tamamı yalan olan Hanife’nin verdiği bilgiler ve kendilerine yardım etmeyi kabul eden tek kişi olan Hasan’ın rehberliğinde araştırmaları tehlikeli, spiritüel ve kanlı bir yolculuğa dönüşen ekibin, gün geçtikçe olayların içinde kendilerini kaybetmeleri anlatılan film büyük beğeni topladı.

ErenEren