GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 18:06

O atlara ve eşeklere büyük talep!

Sakarya'da 2 ay içerisinde at kasapları tarafından kesilmekten kurtarılan yaklaşık 80 at ile 7 eşeğin kaderi belli olmuştu. Kimliklendirilen at ve eşekler Büyükşehir tarafından köylüye ücretsiz olarak sahiplendirileceğini açıklamasının ardından köylülerden at ve eşeklere büyük talep oldu.

O atlara ve eşeklere büyük talep!

Geçtiğimiz yıl aralık ayında Arifiye'de Sakarya Nehri kenarında Engin H. ve beraberindeki 6 kişi, kamyonla bölgeye getirilen 4'ü bakımsızlıktan ölmek üzere 43 at ile yakalandı. Bıçak, masat, el kantarı, ilaç ve enjektör gibi kesim ve tıbbı malzemelerle yakalanan şüpheli Engin ve adamları delil yetersizliğinden serbest bırakıldı.
Hayatta kalan 39 at İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yediemine alınmıştı.

AT VE EŞEKLER ÜCRETSİZ SAHİPLENDİRİLECEK!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü sahipsiz at ve eşekleri isteyen vatandaşlara ücretsiz bir şekilde sahiplendireceğini açıklamıştı.

AT VE EŞEKLERE BÜYÜK TALEP!

At ve eşeklerin ücretsiz sahiplendirileceğinin açıklanmasının ardından bu konuya Sakarya'daki vatandaşlar üyük ilgi gösterdi. Özellikle köylerde yaşayan ve binek hayvana ihtiyacı olan vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi önünde uzun kuyruklar oluşturdu. At ve eşeklere talep patlaması yaşanırken Büyükşehir'in bu hizmetine vatandaşlardan tam puan geldi.

EditörEditör