GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 15:30   Güncelleme : 05-11-2021 15:30

Okul bu mesajla sarsıldı! Hırsızlık yapan öğrenciler devam ederse…

Sakarya'da bir okulun öğrencileri bir marketler zincirinin şubesinden sürekli hırsızlık yapmaya başlayınca ortalık karıştı. Marketler zincirinin müdürü 'böyle giderse polise veririz” uyarısı yaptığı okul yönetimi velilere 'çocuklarınıza sahip çıkın” mesajı attı.

Okul bu mesajla sarsıldı! Hırsızlık yapan öğrenciler devam ederse…
Sakarya’da bir okulun öğrencileri bir marketler zincirinin şubesinden sürekli hırsızlık yapmaya başlayınca ortalık karıştı. Marketler zincirinin müdürü “böyle giderse polise veririz” uyarısı yaptığı okul yönetimi velilere “çocuklarınıza sahip çıkın” mesajı attı.

//Hüseyin Cumalı'nın özel haberi//

Üzücü olduğu kadar düşündürücü olay Sakarya’nın Adapazarı ilçesindeki bir okulda yaşandı. İddiaya göre okul yakınlarında bulunan ulusal marketler zincirinin bir şubesine alışveriş yapmak için gelen öğrenciler, aldıkları ürünleri elbiseleri veya çantalarına saklayıp para vermeden marketten çıkmaya başladı.

MARKET KASASI AÇIK VERİNCE KAMERA KAYITLARI TAKİBE ALINDI
Zaman içinde sayının artmasıyla birlikte market kasası açık verince market yönetimi kamera kayıtlarını takibe aldı. Kameralar incelendiğinde öğrencilerin raflardan aldıkları ürünleri elbiselerin altına veya çantalarına attığı görüldü.

"ÖNLEM ALMAZSANIZ POLİSE VERİRİZ"
Bunun üzerine market müdürü hassas davranıp durumu polise bildirmek yerine ilgili okulun idarecilerini mağazaya davet etti. Kamera kayıtlarında bulunan o anları idarecilere izleten mağaza müdürü “Önlem almazsanız biz polise gitmek zorunda kalırız. Çünkü kasamız sürekli açık veriyor. Bu da bizi zor durumda bırakıyor” diyerek uyarıda bulundu.

OKUL İDARESİ MESAJ ATMA KARARI ALDI!
Bu uyarı sonrasında okul idaresi bütün velileri kapsayan mesaj atma kararı aldı. 

"UTANARAK YAZIYORUM"
“Sayın velilerimizin dikkatine...” başlığıyla birlikte atılan mesajda, “ Yazacağımı utanarak yazdığımı belirteyim. Okulumuzun karşısında bulunan ….. mağazasından son dönemlerde öğrencilerimiz hırsızlık yapmaktadırlar. Mağaza müdürü her şeyin kamera kayıtları tespit edildiğini böyle devam ederse kayıtların gereğini yerine getireceklerini bize ifade ettiler ve bazı görüntüleri benimle paylaştılar. Çocuklarımızın zarar görmemesi için lütfen çocuklarımızla konuşup gerekli tedbirleri alalım” dendi.

VELİLERDEN TEPKİ GELDİ!
Ancak bu mesaj sonrasında bazı veliler olaya tepki gösterdi. Okulda yüzlerce öğrenci olduğunu belirten bir veli, “Bu mesajı ……. idarecileri okulun tüm velilerine atmıştır. Bu mesaj tüm öğrencileri ve velileri zan altında bırakarak bizleri üzmüştür. Bir eğitimciye yakışmayacak tarzdaki bu uyarıyı kınıyoruz. Suç bireyseldir. Birkaç kişinin suçunu bin kişiye yüklemek gerçekten kendini öğretmen diye niteleyen bu kişilere yakışmamıştır. Sizden bu konuyu gündeme getirmenizi istiyoruz. Şimdiden teşekkür ediyorum” diyerek durumu sitemize iletti.