YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 12:16   Güncelleme : 03-08-2021 12:16

OSB'ye ret çektiler!

Kocaali'de kurulması planlanan OSB ile ilgili, Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar'ın önerisiyle kurulan komisyon raporunu hazırladı. Raporda Kocaali'de OSB kurulmasının telafisi mümkün olmayacak sonuçlara neden olabileceği belirtildi

OSB'ye ret çektiler!

Kocaali'de kurulması planlanan Organize Sanayi Bölgesi'yle ilgili Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar'ın önerisiyle kurulan ve üyeleri arasında siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, oda başkanları ve teknik isimlerin yer aldığı komisyon haftalar süren çalışmasını tamamladı. Komisyon yaptığı çalışmayı bir raporla kamuoyuna paylaştı.

Raporda amacı belirtilirken komisyonun Belediye Başkanı Ahmet Acar tarafından kurulduğu vurgulanırken çalışmanın amacı “Kocaali’de kurulması planlanan Teknoloji Organize Sanayi Bölgesi’nden kaynaklı oluşabilecek teknik ve sosyal etkiler için araştırma yaparak, bölgeye olası faydaları ve zararlarını tespit etmektir.” şeklinde tanımlandı.

Raporda yapılan çalışmalar anlatılırken çok farklı kesimlerle temas kurulduğu vurgulandı. Raporda verilen bilgilere göre çalışma sırasında ilçede, halk, kanaat önderleri, STK temsilcileri, OSB kuruluşuyla ilgili talepte bulunan ve sorumlu kişiler, SATSO yönetimi ve ilçedeki Çevre Mühendisleri, ​​Kimya Mühendisleri, Kimyagerler, Teknoloji Mühendisi gibi isimlerle görüşüldü.