GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 15:30   Güncelleme : 05-11-2021 15:30

Özel okulda şok görüntüler! Öğrencilere bakın ne yaptılar

Sakarya'da özel bir okuldan ihbar hattımıza gelen görüntüler 'yok artık” dedirtti.

Özel okulda şok görüntüler! Öğrencilere bakın ne yaptılar
Sakarya’da özel bir okuldan ihbar hattımıza gelen görüntüler “yok artık” dedirtti.

//Halk54.com’un özel haberi//

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde bulunan özel bir okulda sabah okula gelen öğrencileri bahçede toplayan okul yönetimi ve öğretmenler, erkek öğrencilere sakal kontrolü yaptı. Yapılan kontrol sırasında bazı öğrenciler sakallı gerekçesiyle kenara ayrıldı. Sakalları olduğu ileri sürülen öğrenciler öğretmenler tarafından tıraş makinesiyle bütün öğrencilerin gözü önünde tıraş edilmeye başlandı. Bu duruma bazı öğrenciler tepki göstermez iken bazı öğrenciler ise tepki gösterdi.

"ONURUMUZU ZEDELEDİLER"
Bütün öğrencilerin gözü önünde tıraş edilmenin onurlarını zedelediğini belirten öğrenciler, yapılan uygulamanın yanlış olduğunu belirtti. Sakalı olan öğrencilerin velilerine bildirilmesi gerektiğini belirten öğrenciler, “Okula sakallı gelen öğrenci okula alınmayabilir. Velisine şikayet edilebilir. İdare tarafından ‘git sakallarını kestir öyle okula gel’ denilebilir. Ama herkesin gözü önünde tıraş edilmesi çok yanlıştır. Etik değildir. Onurumuzu zedelediler” dedi.

"KABUL EDİLEMEZ, ÖĞRENCİLERİMİZDEN ÖZÜR DİLESİNLER"
Halk54.com’un ulaştığı bazı veliler ise Türk Sinaması’nda oynayan Hababam Sınıfı’ndaki cezalar gibi bir cezanın Sakarya’da hayata geçtiğini belirterek, “Kesinlikle tasvip etmiyoruz. Eğer öğrenciler sakallı ise bunun cezası bellidir. Bunun yaptırımları bellidir. Öğretmenler herkesin içinde çocuklarımızı onurlarını zedeleyici bir şekilde tıraş etmesi kabul edilemezdir. Kamuoyu önünde öğrencilerimizden özür dilesinler. Bu işler bu kadar basit mi” diyerek tepkilerini dile getirdi.