Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-04-2021 15:17   Güncelleme : 28-04-2021 15:17

Polonya'da Mayıs ayında kısıtlamalar kademeli olarak gevşetilecek

Polonya'da korona virüs önlemlerinin gevşetilmesi kapsamında Mayıs ayının ilk haftasında alışveriş merkezleri, müze, sanat galerileri, oteller, Mayıs ayının ortasında ise yeme içme mekanları, ay sonunda ise spor salonları ve havuzların da aralarında bulunduğu pek çok kurum ve

Polonya'da Mayıs ayında kısıtlamalar kademeli olarak gevşetilecek
Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Sağlık Bakanı Adam Niedzielski ile düzenlediği ortak basın toplantısında Mayıs ayı itibarıyla korona virüs önlemlerinde ülke çapında gevşemeye gidileceğini açıkladı. Son günlerde kaydedilen vaka sayılarının korona virüs kısıtlamalarına daha iyimser yaklaşmalarını sağladığını kaydeden Morawiecki, korona virüsün halen tehlike arz etmesi nedeniyle kısıtlamaların önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde aşamalı olarak kaldırılacağını ifade etti.

Morawiecki hastanelerde halen 25 bine yakın hastanın korona virüs tedavisi gördüğünü, 3 binden fazla kişininse solunum cihazına bağlı olarak yaşam savaşı verdiğini kaydetti. Buna göre vaka sayısının yeniden artması durumunda önlemlerin tekrar sıkılaştırılabileceği ülkede ilk olarak 4 Mayıs tarihi itibarıyla alışveriş merkezleri, mobilya ve yapı marketleri, sanat galerileri ile müzeler yeniden açılacak. Söz konusu mekanlara 15 metrekareye 1 kişi sınırlaması getirilirken, 8 Mayıs'ta ise oteller yüzde 50 kapasite sınırlamasıyla misafir kabul etmeye başlayacak.