GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-10-2021 12:08   Güncelleme : 02-10-2021 12:08

Saadet Partisi İl Başkanı Zengin’den ‘çalıyorlar’ açıklaması!

Belediye Başkanları için ‘Çalıyorlar' açıklaması ile gündeme gelen Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Tv264'te Gazeteciler Soruyor programı canlı yayınına bağlanarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi İl Başkanı Zengin’den ‘çalıyorlar’ açıklaması!
Belediye Başkanları için ‘Çalıyorlar’ açıklaması ile gündeme gelen Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Tv264’te Gazeteciler Soruyor programı canlı yayınına bağlanarak konuyla ilgili açıklamalarda bulundu

Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, yerel bir gazeteye verdiği açıklamalarda ‘İlçe belediye başkanlarının yanlarına gidip dosyaları veriyoruz. Bunları düzeltin aksi takdirde hakkınızda suç duyurusunda bulunacağız. Çünkü çalıyorlar, usulsüzlük yapıyorlar” ifadelerini kullanmasının ardından AK Parti İl Başkanı Yunus Tever tepki göstermişti.

“USULSÜZLÜKLE ÇALINIYOR”

Tv264’te Gazeteciler Soruyor programına katılan Başkan Zengin, konuyla ilgili açıklamasında “Sayın Tever bizim belediye başkanlarını hırsızlıkla suçladığımızı söylemiş, biz bu kelimeyi bu işi yapmış insanlara kullanmaktan ar eden insanlarız.

Çalıyorlar kelimesinin karşılığı, bizim emeğimizi, geleceğimizi, şehrimizin imkanlarını birilerine rant olarak birilerine peşkeş çekiyorlar. Çalıyorlardan kastımız hırsızlık değil, biz bu kelimeyi ne kendimize ne başkasına yakıştırırız.

Çalıyorlar ile usulsüzlük kelimesinin yan yana kullanılmasının ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Şehirdeki 1 milyon 50 bin insanın parası çalınıyor. Usulsüzlükle çalınıyor” dedi.

adsiz_1.png

“BURADAN SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM”

Belediyeye belli bir bağış yapılmak suretiyle yapı izni verildiğini, sadece bir belediyede 100’e yakın böyle hadise söz konusu olduğunu ifade eden Zengin, “2013 öncesi bir yapıymış gibi gösterilerek meralar betonlaştırılıyor. Buralarda bu usulsüzlük yapılıyor ve bu şehrin insanının geleceği çalınıyor. 2013’teki mevcut yasayı kimler usulünün dışında kullanıyorsa tespit edilmesi noktasında savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum” diye konuştu.