YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2021 14:43   Güncelleme : 29-07-2021 14:43

Sağlıkçılar pankart açtı

Sağlık İş Sendikası Sakarya Şubesi Karasu Devlet Hastanesi önünde 6'ncı dönem toplu iş sözleşmesi öncesinde talep ve isteklerinin yer aldığı basın açıklaması düzenledi.

Sağlıkçılar pankart açtı

Basın açıklamasına Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve sendika üyeleri katıldı. Yapılan basın açıklamasında üz gün önce düzenlenen basın toplantısının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sendika olarak tekliflerini sunduklarını belirten Sönmez, “Önümüzdeki pazartesi de bu tekliflerin kabul edilmesi için masadaki yerimizi alacağız” dedi.

'GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ MASADA OLACAK'
1 milyonu sağlık ve sosyal hizmet çalışanı olmak üzere, 3 milyon kamu çalışanı ve 2 milyon kamu emeklisinin gözü kulağı doğal olarak bu masada olacaklarını belirten Sönmez, “Şu da bir gerçek ki bedel ödeyenlerin, can kurtarmak için can verenlerin, gecesini gündüzüne katanların, yıllardan beri mali, özlük ve sosyal hakları noktasında hep görmezden gelinen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gözü – kulağı çok daha yüksek bir şekilde bu masada olacak. Sağlık-Sen olarak, onlardan almış olduğumuz güçle, yetkili sendika olarak masadaki yerimizi alarak, sorunların çözümü, haklı taleplerin kabul görmesi için tüm gücümüzle mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.