YEREL
Giriş Tarihi : 15-05-2022 14:09

Sakarya, Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarında tanıtılıyor

Dünyanın sayılı ülkelerinin ve şehirlerinin tanıtımının yapıldığı Ortadoğu’nun en büyük turizm fuarı olan Arabian Travel Market-ATM’ye geçen yıl ilk defa katılarak ilgi odağı olan Sakarya’mız, bu yıl da tarihi, kültürel ve turizm potansiyel değerleri ile yeniden dünyaya tanıtıldı.

Sakarya, Ortadoğu'nun en büyük turizm fuarında tanıtılıyor

9-12 Mayıs Arası Yapıldı”

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai kentindeki Dünya Ticaret Merkezinde bu yıl 9-12 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen fuara, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatlarıyla Sakarya haberleri">Sakarya Valiliğini temsilen İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Süleyman Acar ile İSG Ekoturizm Uzmanı Volkan Nurcalı katılım gösterdi.

Sektörün Geleceğini Belirleyecek”

“Uluslararası seyahat ve turizmin geleceği” ana odak noktası ile sektörün geleceğinin belirlendiği ve yeni trendlerin, büyüme fırsatlarının, inovasyonun keşfedilmesine olanak sağlayan Arabian Travel Market (ATM) Fuarına Sakarya Valiliğimiz, “Dubai Tanıtma Müşavirliği” ve “ Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı” ile birlikte katılım sağladı.

Ülkemizden Valiliğimiz ile birlikte 35 katılımcının yer aldığı Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansına (TGA) ait alanda ortalama 3 bin kişinin ziyaret ederek bilgi aldığı Sakarya standında, yaklaşık 200 katılımcı firma ile yüz yüze (B2B), 100 katılımcı firma ile de Fuar Sistemi üzerinden görüşmeler yapıldı. Ülkemiz ile birlikte Sakarya’mızın mutfak çeşitliliği ve zenginliğinin de sergilendiği fuarda yerini alan Sakarya Valiliği standına, İlimizde hizmet veren özel sağlık kuruluşları ile seyahat acenteleri de materyal desteğinde bulundular.

Önemli Bir Turizm Etkinliği”

Arabian Travel Market Fuarına ülkemizden katılım gösteren her kurum ve firmayı ziyaret eden ve Sakarya Standında incelemelerde bulunan Türkiye’nin Dubai Başkonsolosu İlker Kılıç, pandemi sonrası dünyada düzenlenen en hareketli turizm etkinliği olan bu organizasyonda ülkemize ve elbette Sakarya’ya ait değerlere gösterilen ilginin kendilerini çok memnun ettiğini söyledi.

Yeni Nesil Turizmin Adresi”

Orta Doğunun en büyük seyahat ve turizm fuarı olan Arabian Travel Market’te geçen yıl Türkiye rüzgârı estiğini ve en fazla ilgi gören stantların başında Sakarya’nın geldiğini ifade eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya’mızın dört mevsim Yeni Nesil Turizmin adresi olması için öncelikle doğru yerde doğru tanıtımın yapılmasının önemine değinip böylesi fuar ve organizasyonlarda yer almaya devam edeceklerini belirterek, “Geçen yıl ilk kez katılım sağladığımız fuar sonrası, çok sayıda yatırımcı ve turist grupları ile fuara katılan firmaların İlimize olan ilgisini, olumlu dönüşleri görünce, fuara bu yıl da katılım sağlama kararı aldık. Ülkemizi ziyaret eden turist sayısında, 2021 yılına kıyasla 2022 yılının ilk çeyreğinde bile çok büyük bir artış yaşandığını görüyoruz. İlimiz bazında da büyük bir artış olduğunu hesaba kattığımızda, bu gibi organizasyonlarda yer almanın önemi de daha fazla anlaşılıyor. Bu yıl da yine ülkemizden gelen katılımcılara ve özellikle Sakarya standımıza gösterilen ilgiden ziyadesiyle memnunuz. Her yıl üstüne daha güzel şeyler katarak İlimizin her yönüyle keşfedilmesi için gayret gösteriyoruz. Dünyanın her yerinden katılımın sağlandığı bu gibi organizasyonlarda yapılan tanıtımların önemli bir avantaj olduğunu ilerleyen zamanlarda daha iyi anlayabiliyoruz. Bu yıl özellikle gastronomi alanında yeni adımlar attığımız kentimizin, kültür, sağlık, doğa, spor ve alternatif turizm alanlarında tanıtımının yine en etkin şekilde yapılması adına zaten farklı mecralarda görüşmelerimiz oluyor ve bu konuda etkin bir şekilde çalışmalar yapıyoruz.

ErenEren