YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 18:06

Şehir protokolü SATSO Doku Kültürü Laboratuvarını inceledi

Sakarya İl Protokolü, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılan Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi’ni (Doku Kültürü Laboratuvarı) inceledi.

Şehir protokolü SATSO Doku Kültürü Laboratuvarını inceledi

Sakarya haberleri">Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, Ak Parti Sakarya İl Başkanı, SUBÜ Rektörü ve İl Protokol Temsilcileri, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un ev sahipliğinde Hendek 2. OSB içerisinde SATSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sakarya Tarımsal Ürünler Üretim Mükemmeliyet Merkezi’ne (Doku Kültürü Laboratuvarı) inceleme ziyareti gerçekleştirdi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ilin ve il ekonomisinin gelişimine yönelik tüm projelerin destekçisi olacaklarına vurgu yaparak, "Akıllı kent ve ortak akıl konseptiyle yönetilen ve her alanda ileriye dönük daha yaşanabilir, daha rekabetçi, kodları sağlam bir kent inşa etmek, tematik ve odaklı çalışmalarla şehrimizin vizyonunu dünyaya açmak, eğitim kalitesini, yatırım ortamı ve iklimini daha da iyileştirerek gelişen, çeşitlenen ve daha fazla katma değerli hale gelen önemli altyapısıyla üretimde uluslararası ölçekte söz sahibi olmaya aday, kültür, sanat, tarih, doğa, kış, spor, gastronomi ve inanç turizmi gibi alanlarda önemli uluslararası destinasyonlar arasında yer almak hedefiyle şehrin tüm aktörleri ile istişare halinde çalışıyoruz.

ErenEren