YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 14:26

Serdivan'daki o alışveriş merkezinde 'alkol' satışına tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından uzaktan açılışı yapılan ve Serdivan Belediyesi’nin hissedarı olduğu Cadde54 isimli alışveriş merkezindeki bir işyerinde alkol servisi başlamasına tepki geldi.

Serdivan'daki o alışveriş merkezinde 'alkol' satışına tepki!

Sakarya’ya 02 Temmuz 2021 tarihinde gelen ve toplu  açılış törenindeki konuşmasında, “Onların da açılışlarını buradan gerçekleştiriyoruz. Şehrimizin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olacak Cadde 54'ün açılışını da bu vesileyle bugün yapıyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzaktan açılışını yaptığı Serdivan haberleri">Serdivan’daki Cadde54 isimli Alışveriş Merkezi’ndeki bir işyerinde alkol satışı başladı. Konsept gereği bütün şubelerinde alkollü içecek veren işyerindeki bu satışla birlikte Serdivan Belediyesi tepki çekti.

Serdivan Belediyesi’nin girişimleriyle ilçede yapılan ve Serdivan Belediyesi’nin hissedarı olduğu Cadde54 isimli Alışveriş Merkezi’nde bir işyerinin konsept gereği bile olsa alkol satışı yapmasına tepki gösteren vatandaşlar, “Bu alışveriş merkezi Serdivan Belediyesi’nin bir eseridir. Kamuoyunda yıllarca ‘çağdaş ve modern bir alışveriş merkezini ilçemize kazandırdık’ diyerek Serdivan Belediyesi PR yaptı” dediler.

“Belediyenin hissedarı olduğu AVM’deki bir işyerinde alkol verilmesi ne kadar etik” diye soran vatandaşlar, “Bu işyerinin konseptinde alkol olabilir. Hatta ülke genelinde de alkollü içecek satabilirler. Hatta ve hatta Serdivan Belediyesi’nin hissedarı olduğu bu AVM’deki bu işyerinin tapusu da belediyeden ayrı olabilir. Bunlarda bir sıkıntı yok. Ancak AK Partili Serdivan Belediyesi’nin hissedarı olduğu, mimarı olduğu AVM’deki bir işyerinde ortaya çıkan tablo hoş değil, etik değil. Hatta hiç ama hiç etik değil” dedi.

 

 
ErenEren