GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-10-2021 18:49   Güncelleme : 09-10-2021 18:49

Servis şoförü ve rehber öğretmenlere trafik eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, servis şoförü ve rehber öğretmenlere Ormanpark'ta düzenenlenen program ile trafik kuralları konusunda eğitim verdi.

Servis şoförü ve rehber öğretmenlere trafik eğitimi
Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü, servis şoförü ve rehber öğretmenlere Ormanpark'ta düzenenlenen program ile trafik kuralları konusunda eğitim verdi. Servis şoförü ve rehber öğretmenlere trafik eğitimi Servis şoförü ve rehber öğretmenlere trafik eğitimi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Eğitim Büro görevlisi Polis Memuru Murat Ünal, Orman Parkta servis şoförlerine verilen eğitimlerde; servis şoförü ve rehber personelde aranan şartlar, servis araçlarında bulunması gereken ayrım işaretleri, şoförlerin nitelikleri ile sorumlulukları, öğrenci ile iletişim,taşımacılık yükümlülükleri, güvenli sürüş için gereken şartlar, sürücünün davranışını etkileyen faktörler, hızın görüş açısına etkileri, emniyet kemerinin önemi, seyir halinde cep telefonu kullanımı, trafikte saygı, yaya önceliği ve trafik bilinci konularında bilgilendirmede bulundu.

Eğitim sonunda, Trafik Denetleme Ekipler Amiri Komiser Yardımcısı Muhammet Akdaş, servis şoförlerinin yönetmelik değişikliği ile ilgili sorularını cevapladı.