GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 17:54

SESOB kongresi başladı, Alişan'ın rakibi yok

Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği'nin 40'ıncı olağan genel kurul toplantısı başladı. Daha önce adaylığını açıklayan Cevat Davulcu liste çıkarmıyor. Seçimlere Hasan Alişan tek listeyle gidiyor

SESOB kongresi başladı, Alişan'ın rakibi yok

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği 40. Olağan Genel Kurulu Şehri Mahal’de başladı. Kongreye AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, parti il başkanları, ilçe belediye başkanları ve oda başkanları katıldı. 485 üyenin oy kullanacağı seçim divan konuşması ve gündem maddesi ile başladı.

Alişan'a karşı rakip olacağını açıklayan Cevat Davulcu kongre öncesinde adaylıktan çekildiğini bildirdi ve Alişan'a başarı dileğinde bulundu. 

Kongrede Divan başkanlığına Türkiye Ağaç İşleri Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu Başkanı Ali Rıza Ercan, Divan Başkan vekilliğine Terziler, Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı İbrahim Çokluk, Divan katip üyeliklerine Berberler odası başkanı Haluk Hacıoğlu, Emlak komisyoncular ve danışmaları odası başkanı Erol Maden, Kocaali şoförler ve otomobilciler esnaf odası başkanı Zikri Sargın seçildi. 

Divan oluşumu sonrası konuşan Hasan Alişan kongreye katılanlara teşekkür etti.

EditörEditör