GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 12:04   Güncelleme : 06-01-2022 12:04

Sosyal medyada o algıya tokat gibi cevap!

Hayvanseverlerin sık sık öldüğü ve yoğun emek gösterilen Hendek belediyesi geçici bakım evine götürülen sokak hayvanının daha önceden bir belediye personelini ısırdığı ve bu belediye personelinin tedavi edildiği öğrenildi.

Sosyal medyada o algıya tokat gibi cevap!
Hayvanseverlerin sık sık öldüğü ve yoğun emek gösterilen Hendek belediyesi geçici bakım evine götürülen sokak hayvanının daha önceden bir belediye personelini ısırdığı ve bu belediye personelinin tedavi edildiği öğrenildi.

Bazı sosyal medya hesaplarında Hendek’te bir banka önünde vatandaşlara saldırdığı için alınan sokak köpeğinin Sakarya'nın en donanımlı barınağa götürülmesi sonrasında yaşananlarla ilgili yeni gelişme yaşanmaya devam ediyor. Hayvanseverlerin sık sık öldüğü ve yoğun emek gösterilen Hendek belediyesi geçici bakım evine götürülen sokak hayvanının daha önceden bir belediye personelini ısırdığı ve bu belediye personelinin tedavi edildiği öğrenildi.

Normal bir olayı sanki bir şey varmış gibi video çekerek görevli personelin hızlı hareket etmesine bir sebep olan bir vatandaşın bazı hayvansever sosyal medya hesaptan attığı video üzerinden gelen tepkilere tokat gibi bir cevap geldi.

Sakarya’da barınakları gezerek hayvan severlerin sesi olan Doğacankor Sakarya İl Temsilcisi Betül Durukan Sakalısarı, Hendek Belediyesinin geçici bakım evine giderek oradaki yaşamı ve öldürüldüğü iddia edilen o köpeğin bakım şartlarını görüntülü olarak sosyal medya hesabından yayınladı.

Hayvanların durumun son derece iyi olduğunu iyi şartlarda bakıldığını söyleyen Sakalısarı, vatandaşların şikayet etmesine de tepki gösterdi

Barınakta mama kalitesinin yüksek olduğunu söyleyen Sakalısarı, sosyal medya hesabından yaptığı videolu paylaşımda "dün sosyal medyada paylaşılan olayla ilgili iki kelam etme hakkımız var. Lütfen baskımızı sakarya genelinde barınak yapmayıp canları ölüme atan belediyelere yapalım. Hendek Belediyesi sakarya bölgesinin en iyi yaşam alanına sahip belediyelerinden biridir. başkanımız sayın Turgut Babaoğlu hayvanseverliği ile bilinir ve barınak için ne talep edilirse yerine getiren biz hayvanseverlerin sevdiği başkandır. Veteriner hekimimiz kemal atala bey cumartesi pazar günleri dahi oradadır. dünkü toplama olayı yanlış anlaşılmış ve toplanan çocukların barınak yerine ormanlık alanlara bırakıldığı yönünde yanlış bir haber yapılmıştır. ayrıca kürekle canlara eziyet eden başka bir il belediyesi çalışanı da hendek belediyesi diye lanse edilmiştir.  burada emek veren herkes için bu haber üzücü olmuştur. lütfen paylaşım yaparken daha dikkatli olun. tüm hayvansever camia öncelikle barınağı olmayan ilçelere baskı yapsın ki bu canlara yaşam alanı oluştursunlar. Sakarya Büyükşehir Belediyesi de artık elini taşın altına koysun. barınağı olmayan ilçelere gerekli baskıyı kursun" ifadelerine yer verirken, çektiği video ile çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.