YEREL
Giriş Tarihi : 13-06-2022 16:09

Süt Üreticileri Birliği aday tanıtımı toplantısı gerçekleştirildi

Adapazarı, Serdivan, Erenler, Arifiye Süt Üreticileri Birliği başkan adayı Semih Tuna'nın katılımıyla bu sabahı saat 10':00da Erenler Yerel Kültür Derneği Otağ Çadırı'nda kahvaltılı aday tanıtımı basın toplantısı düzenlendi.

Süt Üreticileri Birliği aday tanıtımı toplantısı gerçekleştirildi

  AdapazarıSerdivan, Erenler, Arifiye Süt Üreticileri Birliği Başkan Adayı Semih Tuna'nın aday tanıtımı kahvaltılı basın toplantısına basın mensupları da katıldı. Süt Üreticileri Birliği başkan adayı Semih Tuna basına açıklamalarda bulundu. Tuna konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 

Ben uzun seneler Sakarya'da Damızlık Yetiştiriciliği birliğinde, hem kurucu üye hem de başkanlık yapmış, bunun yaklaşık 8 yılını-2 dönem- Ankara'da genel merkezde idarecilik yaparak geçinen birisiyim. Şu anda hala Sakarya'da ticaretle uğraşıyorum. Dolayısıyla geçmişteki tecrübelerimizi bugünkü sıkıntı içerisinde, çiftçinin önünü açabilmek için kullanmayı ve değerlendirmeyi düşünüyorum.

Bizim küçük işletmeleri bu çarkın içinde tutabilmemiz için gerekli projeler üreterek bu üreticiyi çarkın içinde tutmamız gerekiyor. Genel olarak dünyada zaten bir gıda krizi var. Bizim ülkemizde de geçerli ama şimdi yaptığımız kahvaltıda da peynirimiz, tereyağımız olmazsa olmazımız. Bu ürünlerin tamamını ürettiğimiz süt bizim üreticimizden çıkıyor ama bizim üreticimizin mamul anlamında en ufak bir bugüne kadar bir çalışması olmadı. Dolayısıyla arkadaşlarımızla beraber oturup ortak akılla hareket ettiğimizde en ön plana çıkan 2 şeyin birisinin, üreticinin üretmiş olduğu sütün belirli bir miktarını üreticinin adı altında piyasaya sunmak.

ErenEren