GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-10-2021 22:10   Güncelleme : 03-10-2021 22:10

Taksi ve dolmuşlarda şoför sorunu yaşanıyor

Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, Sakarya'da şoför sorunu olduğuna dikkat çekti.

Taksi ve dolmuşlarda şoför sorunu yaşanıyor
Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, Sakarya’da şoför sorunu olduğuna dikkat çekti.

//Nurettin Eryılmaz-Şevval Geçin//

Sakarya Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, Sakarya’da şoför sorunu olduğuna dikkat çekti.

Halk54’ün mikrofonuna konuşan Başkan Ş. Feridun Canbaz, şoförlerin sigortalı çalıştırılmasına rağmen Sakarya’da şoför bulunamadığını söyledi. Öte yandan, taksi sayısının yeterli olduğunu belirten Başkan Canbaz, “Sakarya’da yeterli müşterimiz var Taksi duraklarımızda taksilerimiz birikmiş durumda. Depolarımızda arabalarımız mevcut” dedi.

“SAKARYA’DA ŞİKAYET YOK”
İstanbul’un sıkıntısının Sakarya’da olmadığını ifade eden Başkan Canbaz, “İstanbul’dakiler taksi arıyor, buradakiler ise yolcu. Sakarya’da 2 kilometreye kadar tarife 15 lira UKAME kararı ile başlatıldı. Sakarya’da herhangi bir kısa mesafe sorunu yaşanmadı. Olan şikâyetlerde ikazlarımız ve gerekli işlemler ile hallediyoruz. Sakarya’da herhangi bir şikâyet yok. Herhangi bir denetimde taksimetrelerimiz hep açık. Yapılan denetimlerde şoförlerde yolcular da memnun” diye konuştu.

“SİGORTALI YAPIYORUZ”
Şoför sorunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Canbaz, “Pandemide bütün esnaf gibi bizlerde etkilendik. Hele de toplu taşıtlarımızda bu sorun daha çok yaşandı. Vatandaşımız dışarı çıkmadığı zaman dahil bizler çalışan personeller için çalıştık. Taksi ve dolmuşlarımızda çalıştıracak şoför bulamıyoruz. Yevmiyelerimiz de güzel, kanun gereği sigortalı şoför yapıyoruz. Bunlara rağmen vatandaş geliyor 2,3 gün çalışıyor ardından ben gidiyorum dediği zaman vergisi sorunu bizlere yansıyor. Maaşı beğenilmeyecek bir durum da ortada yok ancak nedense böyle bir sorun ile karşılaşıyoruz” ifadelerine yer verdi.