GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2022 21:19

Terör kampında fotoğrafları çıkan o kadında Sakarya detayı!

Terör kampında elinde silahla fotoğrafları çıkan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 11 aydır çalıştığı tespit edilen kadın şahsın, Sakarya Üniversitesi’nden mezun olduğu ve 2015 yılında Sakarya’da çalıştığı tespit edildi

Terör kampında fotoğrafları çıkan o kadında Sakarya detayı!

Terör örgütü PKK ile bağlantılı kişilerin  İstanbul Büyükşehir Belediyesinde işe alındığı iddiası üzerine başlatılan inceleme kapsamında, belediyede sosyal hizmet uzmanı olarak çalışan Ş.D.’nin terör örgütü kamplarında kaldığı ortaya çıkmış, bugün de gözaltına alınmıştı.

Konuyla ilgili açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, gözaltına alınan şahısla ilgili açıklama yaptı. Belediye ayrıca terör suçlamasıyla gözaltına alınan şahsın adli sicil belgesini de yayınladı.

Sakarya haberleri">SAKARYA DETAYI

Öte yandan gözaltına alınan şahsın, 2016 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü’nden mezun olduğu ortaya çıktı. Ş.D. isimli şahsın Sakarya Üniversitesi’nde okuduğu sırada 2015 yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal, Kültür ve Sağlık Dairesi Başkanlığı Engelli Biriminde ve Sakarya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi’nde stajyer olarak çalıştığı öğrenildi.

EditörEditör