GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 14:05   Güncelleme : 05-11-2021 14:05

Türk Kadınlar Birliği’nden Vali Kaldırım'a ziyaret

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım makamında Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti. TKB Sakarya'nın yaptığı çalışmalarla ilgili Vali Kaldırım'a bilgi veren Başkan Yağan, mağdur olan herkesin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. 

Türk Kadınlar Birliği’nden Vali Kaldırım'a ziyaret
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım makamında Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan ile yönetim kurulu üyelerini kabul etti. TKB Sakarya’nın yaptığı çalışmalarla ilgili Vali Kaldırım’a bilgi veren Başkan Yağan, mağdur olan herkesin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizdi. 

Sakarya’nın en aktif Sivil Toplum Kuruluşları’ndan olan Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanlığı bu kez Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Başkan Yağan ekip arkadaşlarıyla birlikte Sakarya’nın 16 İlçesi’nde mağdur kadınlara ulaştıklarını belirtti. TKB’nin sadece kadın mağduriyeti değil kadının gelişen dünyada yerini alması için ekonominin yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda hak ettiği yerde olması için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Yağan, “Bu anlamda özellikle çocuklarımıza eğitim anlamında eğiliyoruz. Çocuklarımıza eğitim anlamında yardımcı olmaya gayret ediliyoruz “dedi.

TKB’nin ülke çapında olduğu gibi Sakarya’da da kadınların her anlamda yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirten Başkan Yağan, devletin sıcak elinin her zaman yanlarında olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi. Orta payda kadın olan bütün kurum ve kuruluşlarla birlikte hareket etmeye devam edeceklerini belirten Başkan Yağan, “ Bize ulaşan kadınlarımız kadar bize sorunları ve sıkıntıları iletilen kadınlarımıza da ulaşmaya, onların dertleriyle dertlenmeye çaba sarf ediyoruz. Eğitim konusunda az önce aktardığımız gibi çok hassasız. Çocuklarımızın mutlaka okula gitmesini ve topluma yararlı birer birey olması için yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte mücadele ediyoruz” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti de dile getiren Başkan Yağan, “Devletin sıcak eli her zaman kadınlarımızın yanında olması, çocuklarımıza devletimizin sahip çıkması bütün toplum gibi bizi de son derece mutlu etmektedir. Sakarya Valiliği ile birlikte ortak kaygımız kadın olan çalışma ve projelerde birlikte olmak için her zaman hazırız” dedi.

Türk Kadınlar Birliği’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini anımsatan Vali Kaldırım ise birlik ve beraberlik içinde kadınların sıkıntılarına çözüm odaklı çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

b49abe86-81c1-42fe-bace-f05e5f5e4f27.jpg