YEREL
Giriş Tarihi : 30-04-2022 13:43

Tuzla'daki patlamadan acı haber! Geyveli işçi hayatını kaybetti

Bugün Tuzla'da boya ve vernik fabrikasında meydana gelen, 3 kişinin öldüğü ve 9 kişinin yaralandığı patlamada Geyveli işçinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Tuzla'daki patlamadan acı haber! Geyveli işçi hayatını kaybetti

Uzun yıllar Geyve Umurbey köyünde yaşayan, 20-25 yıl önce İstanbul'a taşınan Tayfun Aydın, bugün Tuzla'da meydana gelen patlamada hayatını kaybetti.

3 İŞÇİ ÖLDÜ, 9 İŞÇİ YARALANDI

Tuzla Orhanlı sanayi bölgesinde Vernikçiler sanayi sitesi içerisinde bulunan bir vernik fabrikasında saat 13.00 sıralarında yangın ve büyük çaplı patlama meydana geldi.

Bitişik nizamlı 6 iş yerindeki yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alındı.

3 işçinin hayatını kaybettiği, 9 işçinin de yaralandığı faciada Geyve'nin Umurbey mahallesinden gitme Tayfun Aydın hayatını kaybetti.

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI
İstanbul Valiliği'nden Tuzla'da meydana gelen yangın ile ilgili açıklama yapılan açıklama ise şöyle: "Bugün saat 13.15'te Tuzla ilçesi Ortamahalle Atayolu Caddesinde kimyevi üretim yapılan, Boya ve Vernikçiler Kooperatifindeki bir fabrikada henüz belirlenemeyen bir sebeple yangın meydana gelmiştir. Olay yerine ivedilikle itfaiye, ambulans, güvenlik ve AFAD ekipleri sevk edilmiş, yapılan müdahale neticesinde yangın kontrol altına alınmış, soğutma çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca, yakın bölgedeki otluk alana sirayet eden yangın Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince söndürülmüştür. Yangında hafif şekilde yaralanan (9) işçimize sağlık ekiplerince müdahale edilmiş, (T.A), (M.Ö) ve (T.T) adlı (3) işçimiz maalesef hayatını kaybetmiştir."

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da fabrikada çıkan yangına ilişkin inceleme yapmak üzere müfettiş görevlendirdi.

ErenEren