GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-06-2021 14:38   Güncelleme : 08-06-2021 14:38

Uğur Akkuş'a Aday Olamazsın baskısı !

Sakaryaspor başkanlığı için adaylığını açıklayan Uğur Akkuş'un delege olmadığı gerekçesi ile kongreye sokulmayacağı yönünde iddialar dün sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Uğur Akkuş'a Aday Olamazsın baskısı !
Sakaryaspor başkanlığı için adaylığını açıklayan Uğur Akkuş’un delege olmadığı gerekçesi ile kongreye sokulmayacağı yönünde iddialar dün sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Sakaryaspor’un sezon başında yapaılan genel kurulunda başkan adayı olan ve yapılan seçim sonrası az bir farkla başkanlığı Cevat Ekşi’ye kaptıran Uğur Akkuş 14 Haziran’da yapılacak yeni kongre öncesinde de adaylığını açıklamıştı. Yaptığı açıklamalarla zaman zaman tepki çeken Akkuş’un kongreye sokulmayacağına dair ortaya atılan iddialar ortalığı karıştırdı.

SEÇİME GİRMİŞTİ

Geçtiğimiz sene 16 Ağustos’ta yapılan olağanüstü genel kurulda ilk kez başkan adayı olan Uğur Akkuş, 278 delegeden 120  oy almış Cevat Ekşi karşısında seçimi az bir farkla kaybetmişti. Yeşil Siyahlı taraftarların büyük ilgi gösterdiği Uğur Akkuş, daha sonra sezon içinde alınan kongre kararı sonrası yeniden aday olmuş fakat pandemi nedeni ile kongre gerçekleşmemişti.

DELEGE DEĞİL DİYE

Sakaryaspor’un 14 Haziran’da yapılacak olan olağanüstü genel kurulu öncesinde şuana kadar adaylığını açıklayan tek isim olan Uğur Akkuş ile ilgili ortaya atılan bir komplo teorisi yeşil siyahlı taraftarların büyük tepkisini çekti. Akkuş’un geçtiğimiz sezon seçime girmesine rağmen genel kurul günü delege olmadığı için seçime girmesine izin verilmeyeceği iddia edildi.

TÜZÜK NE DİYOR ?

Kongrede bazı delegelerin Sakaryaspor tüzüğüne uygun olmadığı gerekçesi ile Uğur Akkuş’un aday olamayacağı yönünde itirazda bulunacağı iddia ediliyor. Öte yandan Sakaryaspor kulübünden resmi olarak adaylığını açıklayan Uğur Akkuş’un aday olup olamayacağı yönünde her hangi bir açıklama yapılmadı.