GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2021 18:05   Güncelleme : 30-09-2021 18:05

Uğur Kobaş Moskova'da baş hakemlik görevini üstlenecek

Dünya Karate Federasyonu Karate 1 Premier League Turnuvası 1-2-3 Ekim tarihleri arasında Rusya'nın Moskova kentinde gerçekleşecek.

Uğur Kobaş Moskova'da baş hakemlik görevini üstlenecek
Dünya Karate Federasyonu Karate 1 Premier League Turnuvası 1-2-3 Ekim tarihleri arasında Rusya’nın Moskova kentinde gerçekleşecek.

Dünya Karate federasyonu tarafından görevlendirilen Avrupa, Dünya Karate Federasyonları Hakem Kurulu üyesi, Olimpiyat hakemi Uğur Kobaş, turnuva da sorumlu baş hakem olarak görev yapacak.

Turnuva öncesi yapılacak Dünya Karate Federasyonu Antrenör Akreditasyon ve sınavları da Uğur Kobaş tarafından yapılacak. 

Olimpiyat hakemi Uğur Kobaş turnuva nedeni ile yaptığı açıklamada, "Dünya’nın bir çok yerinden 380 civarında sporcu bu turnuvaya katılıyor. Japonya, Mısır, İsviçre, Adana derken, bu hafta Moskova’dayım. 1 Ağustos tarihinden itibaren yollardayız. Yaptığım işin bir kamu görevi olduğunu düşünüyorum. Ülkemi temsil ettiğim bu konumda görevimi en iyi şekilde yapmak için, mücadele ediyorum. Amacım, sorunsuz bir şekilde turnuvayı bitirmek istiyorum." dedi.