YEREL
Giriş Tarihi : 07-05-2022 14:36   Güncelleme : 07-05-2022 14:38

Vali amcalarından öğrencilere kitap hediyesi

Vali Kaldırım, "Kitap Bizden, Okumak Sizden" kampanyası çerçevesinde Ramazan Bayramı’nın son gününü kitaplara ayıran ve kitaptan beğendiği bir bölümü #KitapSakarya uygulamasına yükleyip paylaşanlara hediye edeceğini söylemişti. Kaldırım'ın hediyeleri öğrencilere dağıtıldı

Vali amcalarından öğrencilere kitap hediyesi

“Kitap Bizden, Okumak Sizden” kampanyası kapsamında, Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın sosyal medya hesaplarından Ramazan Bayramı’nın son gününü kitaplara ayıran ve kitaptan beğendiği bir bölümü #KitapSakarya uygulamasına yükleyip paylaşanlara hediye edeceğini belirttiği kitaplar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ulaştırılarak öğrencilerimize dağıtıldı.

“Son Derece Başarılı Projeler”

On binlerce öğrenci ile birlikte toplumun her kesiminden de büyük destek gören kampanya kapsamında Cemil Meriç’in, “Her kitap yarımdır. Kitabı insanlık yazar. Ne mutlu ona bir hece ekleyebilene...” alıntısıyla sosyal medyadan ilk paylaşımı kendisi yapan Vali Çetin Oktay Kaldırım, on binden fazla öğrencinin #KitapSakarya uygulamasına erişim sağladığını ve yapılan paylaşımların Sakarya’nın okuma alışkanlığının geldiği noktayı çok iyi gösterdiğini belirterek, Valilik himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğünün NEHİR (Nitelikli Eğitim Hareketi İzleme ve Rehberlik), #SanatSakarya, #BilimSakarya, #SporSakarya #YetenekSakarya gibi son derece başarılı yürütülen projeleriyle birlikte #KitapSakarya projesinde de çok büyük emeği olan İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı, Ar-Ge ekibini, öğretmen ve öğrenciler ile birlikte aileleri de tebrik ettiğini ifade etti.

“Toplumun Her Kesiminden Büyük İlgi Var

Vali Kaldırım’ın kendilerine başarılar temennisinde bulunup tebrik ettiği mesajının da yer aldığı kitap hediyelerini alan öğrenciler çok mutlu olduklarını belirtip sosyal medya hesaplarından Vali Kaldırım'ı teşekkür yağmuruna tutarken, okul yöneticileri, eğitimciler ve aileler de bu anlamlı düşüncelerinden dolayı Vali Çetin Oktay Kaldırım'a minnettar olduklarını ifade ettiler.

Geleceğe bırakacağımız en önemli mirasın; okumayı seven, çok iyi yetişmiş, sahasında dünyanın en iyisi olmuş nesiller olacağına dikkat çeken Vali Kaldırım, “İl genelinde belirli zamanlarda yapılan bu gibi okuma kampanyalarına yalnızca öğrencilerimizin değil toplumun her kesiminin büyük bir ilgi göstermesi, bizi son derece memnun ediyor. Ülkemizin kaliteli, bilgili, okuyan, irfan sahibi ve de maneviyatı yüksek bireylere ihtiyacı var. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızdan muhakkak okuma alışkanlığı kazanmalarını, çok çalışmalarını ve hedeflerini büyük tutmalarını istiyorum.

ErenEren