YEREL
Giriş Tarihi : 14-06-2022 13:55

Yaşlı çifti dolandıran şahıslar yakalandı

Bilecik’te yaşlı bir çiftten, telefon dolandırıcılığı yöntemi ile yüz binlerce liralık altın, döviz ve Türk lirası çaldıkları belirlenen 3 kişi, jandarmanın Sakarya'yı da kapsayan 4 ildeki çalışmalar sonucu yakalandı. İstanbul’da yakalanıp Bilecik’e getirilen 3 şüpheliden biri tutuklandı.

Yaşlı çifti dolandıran şahıslar yakalandı

Alınan bilgilere göre; Bilecik Söğüt ilçesinde isimleri açıklanmayan yaşlı bir çift telefon dolandırıcıların hedefi oldu. Dolandırıcılar, çiftin 7 bin 500 Dolar, 17 tane tam altın, 28 tane çeyrek altın, bin 950 TL para, 1 tane beşi bir yerde altın, 220 Riyal para, 1 adet bilezik ve 1 adet zincir kolyesini alıp kayıplara karıştı. İhbar üzerine meydana gelen nitelikli dolandırıcılık olayı ile ilgili olarak jandarma JASAT ekipleri harekete geçti.

Bilecik, SakaryaKocaeli ve İstanbul illerinde yapılan geniş boyutlu çalışma sonucu dolandırıcılık olayını gerçekleştiren ve bu kişilere yardım ve yataklıkta bulunanların İ.T. ve Y.D. ve M.E.G. isimli şahıslar olduğu tespit edildi. Söğüt Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla İstanbul’da yapılan operasyon sonucu şahıslar yakalanarak Bilecik’e getirildi. Üç şüpheliden M.E.G. ifadesinin alınmasını ardından serbest bırakılarak, 2 şahıs adliyeye sevk edildi. Şahıslardan İ.T. çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Y.D. ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

ErenEren