YEREL
Giriş Tarihi : 10-06-2022 20:47

YÖK'ten adaylar ve görevliler için trafik uyarısı!

ÖSYM Sakarya Merkez Koordinatörü Prof. Dr. Halim Özdemir, 18 Haziran 2022 Cumartesi günü TYT ve 19 Haziran 2022 AYT oturumlarında geçen yıla oranla en az %30 oranında fazla katılım olacağından dolayı adaylara ve görevlilere trafik uyarısı yaptı.

YÖK'ten adaylar ve görevliler için trafik uyarısı!

Yükseköğretim Kurumu bu yıl TYT, AYT ve YDT sınavına katılımın geçen yıla oranla en az %30 oranında fazla olması nedeniyle bir açıklama yaptı. Buna göre sınav öncesinde yaşanacak olası bir trafik yoğunluğu durumunda adayların ve sınav alanında görevli olacak kişilerin önlemlerinin alması gerektiğini belirtti. 

Yükseköğretim Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Değerli Adaylarımızın ve Görevlilerimizin Dikkatine

18-19 Haziran 2022 Tarihlerinde Yapılacak Olan

Yükseköğretim Kurumları (TYT, AYT ve YDT) Sınavlarına”

Girecek Olan Adaylarımız ve Bu sınavlarda Görev Yapacak Olan Görevlilerimiz:

Sınava girecek aday sayılarında geçen yıla oranla en az %30 oranında fazla katılım gerçekleşmiştir. Bu nedenle sınav günleri (özellikle 18 Haziran 2022 Cumartesi günü TYT ve 19 Haziran 2022 AYT oturumlarında SAÜ ve SUBÜ yerleşkelerinde) çok ağır trafik yoğunluğu beklenmektedir. Herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına aşağıdaki hususları ADAYLARIMIZIN/Görevlilerimizin dikkatine sunarız.

Sınava gireceğiniz binayı sınav öncesi mutlaka yerinde görünüz (özellikle SAÜ ve SUBÜ yerleşkelerinde sınava girecek ve görev yapacak olanlar).

Sınava Giriş Belgenizi “ais.osym.gov.tr” adresinden ve Görev Belgenizi “gis.osym.gov.tr” adresinden önceden çıktı alarak sınav gününe hazır bulundurunuz (sınav günü temin edilmesi mümkün olmayabilir).

Sınava girebilmek için gerekli ve geçerli fotoğraflı kimlik belgenizi yanınızda bulundurunuz.

Sınava giriş belgenizdeki tüm açıklamaları mutlaka okuyunuz.

Tüm adaylarımıza/görevlilerimize başarılar, kolaylıklar ve sağlıklı günler dileriz.

Prof. Dr. Halim ÖZDEMİR

ÖSYM SakaryaMerkez Koordinatörü

ErenEren