YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2024 15:35

Akyazı’da çeyrek final coşkusu

A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya’yı mağlup ederek çeyrek finale yükseldiği maçı Akyazılı vatandaşlar yine dev ekran başında takip etti. Maçın ardından ilçe merkezinde büyük bir coşku yaşandı.

Akyazı’da çeyrek final coşkusu

EURO 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turu maçında Avusturya ile karşı karşıya gelen A Milli Futbol Takımı Akyazı’da yüzlerce vatandaş dev ekran başında destekledi. Tek yürek olarak Milli Takımı destekleyen Akyazılılar Merih Demiral’ın golleri sonrasında büyük bir sevinç yaşadı.

Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, Akyazı Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, AK Parti İlçe Başkanı Mesut Ekrem, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Öztürk ve mahalle muhtarları da maçı dev ekran başında takip ederek Milli heyecana ortak oldular. Zorlu 90 dakikanın ardından Ay-Yıldızlıların maçı 2-1 kazanarak çeyrek finale yükselmesinin ardından ise Akyazı ilçe merkezinde büyük bir coşku yaşandı.

A Milli Futbol Takımı’nın çeyrek finale yükselerek Türk Milletini gururlandırdığını ifade eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Bu akşam hemşerilerimizle birlikte dev ekran başında milli heyecanı yaşadık. Çok şükür Ay-Yıldızlılarımız Avusturya’yı mağlup ederek çeyrek finale yükselmeye hak kazandılar. Şimdi sırada Hollanda var. İnşallah yolun sonu şampiyonluk olacak. 6 Temmuz Cumartesi akşamı saat 22:00’da oynanacak olan çeyrek final maçında yine tüm Akyazılıları çarşı içine bekliyoruz. Bu heyecanı ve coşkuyu yine birlikte yaşayacağız inşallah” şeklinde konuştu.

AdminAdmin