GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 15:42

Başkan Yıldız 'Hak olmayan hak ediş'lere tepki gösterdi

Sapanca Muhtarlar Derneği Başkanı Barış Yıldız, “Hak olmayan hak ediş”lere tepki gösterdi. Başkan Yıldız, “Bazı rehber ve acentemler yüzde 35 kar marjı koyup ilçemize müşteri getiriyor. Bunu yaparken para müşteriden çıkıyor ve bu da ilçemizde fiyatların fahiş olmasına neden oluyor” dedi.

Başkan Yıldız 'Hak olmayan hak ediş'lere tepki gösterdi

Uzun yıllardır gastronomi ve hizmet sektöründe olduğunu gençlik yıllarında ‘Bereket Lokantası’ önünde çektirdiği bir fotoğrafla birlikte anımsatan Başkan Barış, “Tanıyanlar bilir. Küçük yaşlardan beri ilçemizde yeme içme sektöründe esnaflık yapıyoruz. Uzun zamandır rahatsız olduğum ve bir çok platformda dile getirdiğim bir konu ‘hak ediş’ adı altında komisyonculuktur. Bu konu almış başını gidiyor. Etik olmayan hatta ‘helal’ olmayan bir uygulamayı dayatan rehber ve acenteler var. Bu kurum ve kişilerden bazıları dışarıdan gelip Sapanca’da haksız hak ediş yapıyor. Sapanca’da işletmecilik adı altında yapılan bu komisyonculuğa, bu haksız uygulamaya karşı ‘dur’ demeliyiz” dedi,

Başkan Barış, “Ayrıca yüzde 35 komisyon verip, üzerine çekilişle araba, telefon veren bazı işletmeler olduğunu duyuyorum.  Normal bir tarifede zaten işletmenin kâr marjının bu olduğunu düşünürsek, müşteriye yansıtmadan bu rakamlarda komisyon vermek imkansızdır. Bizim önceliğimiz, gelen rehberleri değil, misafiri memnun etmek olmalıdır. İlçemizin genel imajına zarar veren fahiş fiyatlara karşı tüm dinamikleri daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Bir kaç yılda bir mekan ve tabela değiştirip bu suiistimale çanak tutanlar gider. Bizler ilçemizin bozulan imajı ile baş başa kalırız” diye konuştu.

AdminAdmin