EKONOMİ
Giriş Tarihi : 05-07-2024 12:17

Bir sigara grubuna daha zam! 4 lira arttı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun 3 Temmuz'da Yİ-ÜFE verilerini açıklamasının ardından ÖTV zammı da kesinleşti. Benzin, motorin ve otogazda tabelalar değişti, alkol ve sigara markaları da peş peşe zamlarını açıkladı. Bir sigara grubuna daha bugünden geçerli olmak üzere 4 TL'lik zam geldi.

Bir sigara grubuna daha zam! 4 lira arttı

Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) artışıyla son dakika sigara zamları gündemin ilk sıralarında. Akaryakıt, alkollü içecekler ve tütün mamulleri ÖTV tutarlarında yüzde 19,49 artış yapıldı. Sigaradan alınan ÖTV tutarı 1 lira artırılsa da sigara gruplarına büyük zamlar geliyor. JTI sigara grubuna gelen zammın ardından bugün de PM grubunda fiyat artışı gerçekleşti. 

Hangi sigara grubuna zam geldi?
Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından PM sigara grubuna zam geldiğini açıkladı. Dündar zamlı sigara fiyat listesini de paylaşarak "PM Marlboro gurubuna zam geldi" diye yazdı. Böylece sigara grubuna 3-4 TL zam gelmiş oldu. Sigara zammı 5 Temmuz itibarıyla geçerli olacak.

En ucuz ve en pahalı sigara ne kadar? İşte güncel sigara fiyatları
JTI sigara grubunun en pahalı sigarası 80 TL,  en ucuz sigarası ise 71 TL oldu. PM sigara grubunun en pahalı sigarası 73 TL, en ucuzu 66 TL oldu.

AdminAdmin