YEREL
Giriş Tarihi : 11-07-2024 13:40

Büyükşehir’den LGS öğrencilerine önemli çağrı: Son gün 17 Temmuz

Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonrası öğrencilerin her anlamda yanında oluyor. Tercihlerin doğru yapılması noktasında Büyükşehir programında uzman öğretmenler rehberlik hizmeti veriyor. Büyükşehir, SGM’de öğrencilere verilen uzman rehberliğinin 17 Temmuz’a kadar devam edeceğini belirterek tercih yapacak öğrencilere katılım çağrısı yaptı.

Büyükşehir’den LGS öğrencilerine önemli çağrı: Son gün 17 Temmuz

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavına giren öğrencilerin her alanda yanında oluyor, destek sağlıyor.

 

Zorlu sınavın ardından tercih konusunda desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere yönelik çalışma başlatan Büyükşehir, öğrencilere uzman öğretmenler eşliğinde ücretsiz “doğru tercih” rehberliği veriyor.

 

Bu çalışma Sosyal Gelişim Merkezi’nde (SGM) saat 10:00 ile 17:00 arası gerçekleşiyor.

Puanlamaya, ilgi ve hedefe yönelik doğru tercihin yapılması noktasında büyük önem arz eden süreç, Büyükşehir’in desteğiyle aşılıyor.

 

Çalışmanın 17 Temmuz Çarşamba günü saat: 17:00’a kadar devam edeceğini belirten Büyükşehir, öğrencilere katılım çağrısı yaptı.

 

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi olarak, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı sonrası öğrencilerimizin doğru tercih yapmalarına yardımcı olmak ve eğitim hayatlarında başarılı bir başlangıç yapmalarını sağlamak bizler için çok önemli. Tercih döneminde yaşanan stres ve belirsizliği en aza indirmeyi amaçlıyoruz. 17 Temmuz’a kadar SGM’ye mutlaka bekliyoruz” denildi.

 

AdminAdmin