Asayiş
Giriş Tarihi : 11-07-2024 13:19

Cezaevine girmişti! Mehmet İspiroğlu tahliye oldu

Karasu Belediyesi’nin 2015 yılı sonunda İller Bankası’ndan aldığı 46 milyon lira borçla gerçekleştirilen ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle açılan davada 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve geçtiğimiz hafta hapis cezasının infazı için Ferizli Cezaevine giren Mehmet İspiroğlu, tahliye edildi.

Cezaevine girmişti! Mehmet İspiroğlu tahliye oldu

2009 - 2019 yılları arasında Karasu Belediye Başkanlığı yapan Mehmet İspiroğlu, Karasu Belediyesi’nin 2015 yılı sonunda İller Bankası’ndan aldığı 46 milyon lira borçla gerçekleştirilen ihaleye fesat karıştırıldığı gerekçesiyle açılan davada 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Kamuoyunda 46 milyon davası olarak bilinen Karasu Belediyesi’ndeki ihale usulsüzlüğü ile ilgili davanın Yargıtay tarafından onanması ve cezaların kesinleşmesinin ardından İspiroğlu ile belediye çalışanları A.G. ve G.R. hakkında yakalama kararı çıkarılmış ve sanıklar geçtiğimiz hafta kolluk kuvvetlerine teslim olmuştu.

Geçtiğimiz hafta hapis cezasının infazı için Ferizli Cezaevine giren Mehmet İspiroğlu, cezası 5 yıldan az olduğu için birkaç gün cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edildi. 

AdminAdmin